Eldiven Bere Hazırlansın! Kar Gümbür Gümbür Geliyor! Hava Kahini Uydu Görüntülerini Paylaştı Yağacağı Tarihi İşaretledi

15 Ocak 2022 21:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:40

Ocak ayı ile birlikte kendisini iyiden iyiye hissettiren soğuk havaların ne zaman kar yağışına döneceği merak konusu oldu. Türkiye’nin bazı büyük kentlerinde kar yağışı bekleniyor mu? Hava kahini olarak bilinen Kerem Ökten hava durumu hakkında ne gibi yorumlarda bulundu?

Eldiven Bere Hazırlansın! Kar Gümbür Gümbür Geliyor! Hava Kahini Uydu Görüntülerini Paylaştı Yağacağı Tarihi İşaretledi

Ökten Kar Yağışı İçin Tarih Verdi

2022 yılının ilk karı bazı şehirlere yağdı. İstanbullular da kara ufak bir selam verse de beklenen biçimi ile henüz dolu dolu bir kara yağışı gerçekleşmedi. Öte yandan meteoroloji uzmanlığı ile bilinen Kerem Ökten ise sosyal medya hesabı üzerinden yeni hava tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Bu paylaşımları yaparken de birçok insanın merak ettiği kar yağışının ne zaman gerçekleşeceğini de anlattı. Ocak ayında ciddi yağışlar olacağını ifade eden Ökten, Şubat ayının ise çok daha soğuk geçeceğine vurguda bulundu. Peki Ökten İstanbul için hangi tarihe işaret etti?


İstanbullular bir süredir şehre ne zaman kar yağacağıı merak ediyor. İstanbul’a ne zaman kar yağacağı hakkında da birçok kişinin tahminleri bulunuyor. O tahminleri yapanlardan birisi de hava kahini lakabıyla bilinen Kerem Ökten. Kerem Ökten, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı fotoğraflar üzerinden kar tahminlerinde bulundu. Peki İstanbulluların uzunca bir süredir beklediği kar ne zaman yağacak?
Hangi ayda ve hangi günde İstanbul’da daha çok kar yağışı bekleniyor?


İstanbul’a Ne Zaman Kar Yağacak?

İstanbul’da kar geçişinin ocak ayı boyunca etkili olacağını söyleyen Kerem Ökten, 22 Ocak tarihinde örtülük kar yağışının İstanbul’da etkili olabileceğine vurguda bulundu. Ökten ayrıca kar örtüsünün 14 cm seviyesini bulabileceğine dikkat çekti?


İstanbul’un en fazla kar yağışını Şubat ayında alacağını kaydeden Ökten, 22 Ocak tarihinin ise kritik bir yerde durduğunu ifade etti. Ökten, 22 Şubat tarihinde İstanbul’a örtülü kar yağışının gerçekleşeceğine dikkat çekerek uyarılarda bulundu. 19 Ocak tarihinde de örtülük kar ihtimalinin bulunduğunu aktaran Kerem Ökten, esas kar yağışının ise Şubat ayında gerçekleşmesinin muhtemel olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış