18 Ocak 2022 09:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:39

Meteroloji Uyarı Üstüne Uyarı Yaptı! Kar Yağacak Ve Günlerce Sürecek Önleminizi Alın

Meteroloji Uyarı Üstüne Uyarı Yaptı! Kar Yağacak Ve Günlerce Sürecek Önleminizi Alın

Ocak ayı ile birlikte kara kış kapıya dayandı. Kış ile birlikte tüm yurt genelinde soğuk havaların halim olması bekleniyor. Meteoroloji uzmanları ise kar yağışına karşı uyarılarda bulunuyorç Peki kar yağışı yurdun hangi kesimleri üzerinde etkili olacak?

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Kar Yağışı İçin Uyardı


Türkiye 2022 yılına kar kış ile birlikte girdi. Ocak ayının sonu yaklaşırken yurt genelinde kar yağışı uyarısı yapılması dikkat çekti. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı açıklamada Çarşamba günü sonrası için uyardı. Çarşamba günü İstanbul’da karla karışık yağmurun etkili olacağını dile getiren Şen, kış şartlarının en sert yaşanacağı 3-4 günün bu süreçte yaşanacağını ifade etti. Şen ayrıca 22 Ocak tarihine işaret etti.


Peki hangi şehirlerde kar yağışı bekleniyor?

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son açıklamaya göre de ülke genelinde önümüzdeki günlerde kar ve karla karışık yağmur beklentisinin bulunduğu ifade edildi. Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde yüksek bölgelerde çığ tehlikesine işaret etti. Kuzey kesimlerde de zaman zaman sis yaşanabileceği aktarıldı. Sisin özellikle Marmara bölgesinde ciddi bir biçimde etkili olması bekleniyor.


Uzmanlar Uyarıyor! İstanbullular Çarşamba Gününe Dikkat


CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, hava durumu hakkında yaptığı son açıklama ile Çarşamba gününe dikkat çekti. Çarşamba günü İstanbul’da karla karışık yağmur beklentisi içerisinde olduğunu ifade eden Orhan Şen, 22 Ocak tarihinin önemli olduğunu vurguladı. 22 Ocak tarihinden itibaren bir haftalık ciddi bir kış sürecinin yaşanabileceğini söyleyen Şen, İstanbul dahil çok sayıda kentte kalıcı kar durumunun yaşanabileceğinin altını çizdi.


22 Ocak tarihinde özellikle Orta Avrupa’dan gelecek olan soğuk hava kütlesinin Türkiye’de etkili olacağını söyleyen Şen, 22 Ocak tarihinden sonraki üç dört gün ağır kış şartlarının Türkiye’de yaşanacağını ve kar yağışının etkili olabileceğini sözlerine ekledi. Şen, özellikle 22 Ocak tarihinden sonraki günlere hazırlıklı girmek gerektiğini söyledi.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat