19 Ocak 2022 20:15 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:37

Doğalgaz ve Elektrik Faturalarında 100 TL Geri Alabilirsiniz! 100 TL İade İçin Bunları Yapmanız Yeterli

Doğalgaz ve Elektrik Faturalarında 100 TL Geri Alabilirsiniz! 100 TL İade İçin Bunları Yapmanız Yeterli

Doğalgaz ve Elektirik faturalarında geri ödeme devri başladı! Artık faturalar için 100 TL geri ödeme yapılacak. İşte 100 TL ödemenin nasıl alınacağına dair detaylar...

Faturalar'da Geri Ödeme Yapılacak!

Ülkemizde yaşanan kış mevsiminin etkisiyle havalar iyice soğumaya ve geceler uzamaya başladı. Bu sebepledir ki havaların soğumasına bağlı doğal gaz ve elektrik kullanımı artış gösterdi. Ayrıca gece sürelerinin de uzaması daha çok ışık kullanımına neden olurken artan elektrik faturası fiyatları da cep yakmaya başladı. Faturalardaki artış ve zamlar insanları daha az doğalgaz ve elektrik kullanma yöntemlerini araştırmaya iterken bir yandan da doğalgaz ve elektrik faturalarının 100 TL olan kısmının geri ödeneceği duyuruldu. Doğalgaz ve elektrik faturalarında, gereken ödemelerin yapılması halinde 100 TL’ye varan geri ödeme için şu adımların takip edilmesi gerekmektedir.

Fatura İçin Yapılan Ödeme Nasıl Geri Alınır?


İlk önce Alternatif Bank hesabının açılması ve banka mobil uygulamasının akıllı telefonunuza indirilmesi gerekiyor. Uygulama indirme işlemi başarılı bir şekilde sonlandıktan sonra kendi kimlik bilgileriniz ile banka hesabına girmeniz gerekir. Daha sonra yapacağınız otomatik ödeme talimatı ile nakit ödemelerin yüzde 10’u hesabınıza geri ödeme yapılacak. Bu işlem ilk kez yapıldığı zaman zarfında geçerli olacaktır. Yani en fazla bir seferde ödediğiniz faturanın yüzde 10’luk kısmı banka hesabınıza geri ödenecektir. Alternatif Bank kullanıcılarına özel hazırlanan bu tarife 2022 yılının mart ayı sonuna kadar geçerli olacaktır. Kampanya sürelerinin dışındaki ödemelerde bu haktan yararlanılamaz. Ödeme kampanyasından yararlanan kişilerin altı ay boyunca hesaplarını kapatmamaları gerekmektedir. Hesaplarını bu süreden daha kısa bir zaman içinde kapatanlardan, otomatik ödeme talimatı ile geri yatırılan kısım geri alınabilecektir. Alternatif Bank her fatura için kullanıcılarına maksimum elli liralık bir geri ödeme sağlıyor.

Alternatif Bank 100 TL geri ödeme kampanyasında, faturalarınızı öderken hesap kartı ile işlem yapmanız gerekmektedir. Kredi kartı kullanımı bu kampanya için uygun değildir.


Günümüzde artan faturalara ödeme kolaylığı sağlayan banka kampanyasını duyurduktan sonra yoğun bir ilgi görmüştür. Biraz olsun cebi rahatlatan bu kampanyadan yararlanmak için Alternatif Bank hesabı açabilir ve otomatik doğalgaz ve elektrik faturası ödeme talimatı verebilirsiniz. Kampanya koşullarını dikkatlice okumak ve şartları da kabul etmek gereklidir. Bir sefere mahsus fatura yardımı, özellikle kış ayında doğalgaz ve elektrik kullanıcılarının cebini biraz olsun hafifletmektedir.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat