Bu Besinleri Tüketin Cildiniz Yaşlanmasın! İşte Cildin Yaşlanmasını Önleyen 10 Besin

20 Ocak 2022 19:15 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:36

Yaşlanmayı önlemek bilimsel olarak mümkün değil. Ancak yaşlandığınızı en çok hissettiren cilt kırışıklıklarının önüne geçmeniz için türlü yöntemlerden söz edebiliriz. Tamamen doğal yöntemlerle cildinizin kırışmasını engelleyebilirsiniz. Peki cildinizin kırışmasını engellemeye yarayan yiyecekler nelerdir?

Bu Besinleri Tüketin Cildiniz Yaşlanmasın! İşte Cildin Yaşlanmasını Önleyen 10 Besin

Bu Besinler Cildinizi Genç Tutuyor


Genç gözükmenin yolu düzenli beslenmekten geçiyor. Bazı besinler var ki cildinizi olduğundan daha genç göstermek için bu besinlerden ötesi yok desek yeridir. Biz de cildinizi genç tutacak 10 besini sizin için derledik.


Ananas

Cildin ışıltısını koruması için en dikkat çeken besin ananastır. Ananasta bulunan manganez bunda etkili olur.


Ispanak

Ispanak farklı türlerde tüketilebilinen bir besindir. İçerdiği A,C ve E vitaminlerine ek olarak çok sayıda antioksidan içeren ıspanak cilt bakımı için de oldukça dikkat çekici bir besindir.


Kuruyemiş

Güzel bir cilt için ihtiyaç duyduğunuz günlük lif ve proteini kuruyemişlerden sağlayabilirsiniz. Bunun için günde 40 gram kuruyemiş tüketmek oldukça yararlı olacaktır.


Yaban Mersini

Yaban Mersini tıpkı ıspanak gibi ontioksidan açısında oldukça zengin bir meyvedir. Ayrıca içerdiği C vitaminin de cilde katkısı bir hayli yüksektir.

Edamame

Soya bazlı gıdalar, kemik yapısı için oldukça yararlıdır. Öte yandan cildin ışıltılı görünmesinde soya bazlı gıdalar oldukça etkilidir.

Karpuz

Yaz mevsimlerinin vezgeçilmez gıdaları arasında yer alan ferahlatıcı bir yaz meyvesi olan karpuz cilt sağlığı için de oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Cildi dolgun tutan karpuzun bu özelliğinin altında su bazlı bir meyve olması yatar.

Tatlı Patates

Tatlı patates içerdiği A vitamini ile cilt için önemli bir gıda konumundadır.

Zeytinyağı

Zeytinyağının yararları saymakla bitmiyor. Farklı bir yağ türünden zeytinyağına geçiş yaparsanız aradaki farkı net bir biçimde anlayabilirsiniz. E vitamini açısından zengin olan zeytinyağı kansere karşı bir ilaçtır. Ayrıca sağlıklı bir cilt için de uzmanlar zeytinyağı tüketimini öneriyor.


Bitter Çikolata

Bitter çikolata, sütlü çikolata ne yapıyosa tam tersini yapıyor. Cildin daha genç görünmesi için fayda sağlayan bitter çikolata, yaşlanma sürecini de yavaşlatması ile dikkat çeker.


Turunçgiller

Listemizin son sırasında turunçgiller yer alıyor. C vitamini açısından zengin olan turunçgiller, cildi genç tutması ile de bilinen besinler arasında yer alır.

Etiketler

Yaşam  
Reklamı Kapat