Soğukta Elleri Çatlayan ve Kuruyanlar İçin Doğal Peelingin Nasıl Yapılacağını Anlatıyoruz

20 Ocak 2022 21:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:36

Soğuk kış aylarının en büyük dezavantajlarından biri de kuruyup çatlayan ellerdir. Birçok insan bu duruma bir çözüm bulma arayışı içerisindedir. Bazı insanlar çözümü nemlendirici krem ile bulmaya çabalıyor olsa da çok sayıda insan için farklı çözüm yolları da mevcuttur?

Soğukta Elleri Çatlayan ve Kuruyanlar İçin Doğal Peelingin Nasıl Yapılacağını Anlatıyoruz

Çatlayan Eller İçin Bir Numaralı Çözüm: Peeling


Soğuk havalarda hem kuru cilt hem de çatlayan eller büyük bir probleme işaret eder. Özellikle de çatlayan eller çoğu insanı rahatsız eder. Ancak bu rahatsızlığı evinizde hazırlayacağınız bir peeling ile çözmeniz de mümkündür. Çok sayıda insan kuruyan ve çatlayan eller için peelingin nasıl hazırlandığını merak ediyor. Doğal malzemeler ile yapılan peeling çok sayıda insanı da memnun eden bir ilaç konumunda. Peki evde doğal peeling nasıl yapılır? Hangi malzemelere ihtiyaç duyulur? Peeling etkisini ne kadar süre içerisinde gösterir?


Evde Doğal Peeling Nasıl Yapılır?


Hemen hemen herkesin merak ettiği konuların başında yer alan evde peeling yapımı aslına bakarsanız çok çok kolaydır. Ancak çatlayan ve kuruyan eller için sadece peelinge güvenmemek gerekir. Kuru ciltler ile mücadele etmenin bir numaralı kuralı olabildiğince sıvı tüketmektir. Su tüketmek hem kuruyan ve çatlayan eller hem de kuru bir cilt için oldukça önemlidir. Dolayısıyla günde en az iki litre su tüketmeye çabalayın.
 Öte yandan yağlı meyveleri tüketmek de kuruyan bir cilt için oldukça gereklidir. Bu konuda özellikle avakado tüketimi oldukça yararlıdır. Peki ellerde yaşanan çatlama ve kurumalara karşı kullanılan peeling evde nasıl yapılır?


Bu işlem için öncelikle bir yemek kaşığı zeytinyağını alın. Bir yemek kaşığı toz şeker ile bie kabın içerisinde karıştırın. Karıştırma işleminden sonra ise toplam on dakika boyunca çatlayan ellerinize bu karışımı sürün. Karışımı sürerken ellerinizi ovaladığınızdan emin olun. Ovalama işleminin ardından ise ellerinizi bol su kullanarak yıkamanız önemlidir. Durulama işlemi sırasında bol su kullanımı oldukça önemlidir. Öte yandan ellerde yaşanan çatlamaları önlemek için peelingi olabildiğince düzenli olarak uygulayın.

Etiketler

Yaşam  
Reklamı Kapat