BİM Şirketinin Sahibi Kimdir? Kaç Şubesi Vardır?

21 Ocak 2022 14:17 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:34

Binlerce vatandaşın merakını kazanan "BİM şirketinin sahibi kimdir?" sorusu nihayet cevap buldu. BİM şirketinin tek bir sahibi olmadığı ve birçok ortağın yer aldığı öğrenildi. Ülkemizde binlerce şubesi bulunan BİM market zinciri ortaklarından birisi Mustafa Latif Topbaş'tır. Peki BİM şirketinin diğer ortakları kimlerdir?

BİM Şirketinin Sahibi Kimdir? Kaç Şubesi Vardır?

BİM market zinciri Türkiye'nin organize perakende sektöründe pazar payı en yüksek olan şirketlerden biri haline gelerek faaliyetlerine tam 1995 yılında 21 mağaza ile başlamıştır. BİM şirketi kendine ait bir yol çizerek, temel gıda ve tüketim malzemelerini yüksek kalitede müşterilere sunarak en uygun fiyatlandırmayı sunmuştur. Portföyünde tam tamına 750 ürün bulunduran BİM marketler zinciri birçok özel ürün de bulunduruyor. Ülkemizde yüksek indirim modelinin ilk temsilcilerinden olarak kalplerde önemli bir yer kazanmıştır. Tüm ürünlerini uygun fiyat dahilinde müşteriye sunmak amacıyla yola çıkan BİM her geçen gün daha da büyümekte.

BİM Şirketinin Kaç Şubesi Vardır?

BİM şirketinin diğer bir amacı ise mağaza sayısı ve cirosunu her geçen gün istikrarlı bir şekilde yükseltmek oldu. Sadece 21 mağazayla bu yolda yürüyen BİM market zinciri sadece 2019 yılında yurt içinde yeni beş adet bölge merkezi inşaa ederken 766 (+29 FİLE) adet yeni mağaza açarak yıllık büyümeyi yüzde 12'lere kadar çıkarmıştır. 2019 yılı itibariyle 7,438 mağaza sayısına ulaşan BİM şirketi kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışı sayesinde her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

BİM şirketi sadece ülkemizde değil aynı zamanda yurt dışında da hizmet vermektedir. Fas ve Mısır'da faaliyet gösteren şirket, Fas'ta 55 yeni mağaza açarak toplamda 497 mağaza sayısına erişirken, Mısırda ise toplamda 320 mağaza sayısına ulaşmıştır. BİM market zincirinin ise toplam mağaza sayısı 8348'e yükselmiştir.

BİM Kimin? Sahibi Kim?

Ülkemizin dört bir yanında mağazası bulunan BİM market zincirinin sahibinin kim olduğu uzun zamandır merak edilenler arasında yer alıyor. BİM şirketinin kurucusu ve CEO'su Mustafa Latif Topbaş'tır. Şirket'in ise toplamda 10 adet ortağı bulunmakta. Bu ortaklıklar ve ortaklık payı şu şekildedir;

  • Mustafa Latif Topbaş : %14,78

  • Ahmet Afif Topbaş : % 9,39

  • Abdulrahman El Khereiji : % 2,50

  • Firdevs Çizmeci : % 1,15

  • Fatma Fitnat Topbaş : % 1,00

  • Ahmed Hamdi Topbaş : % 0,53

  • Ahmet Hamdi Topbaş : % 0,17

  • Ömer Hulusi Topbaş : % 0,12

  • İbrahim Halit Çizmeci : % 0,00

  • Diğer (Halka Açık) : % 70,36

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış