Doğalgaz Faturanız Yüksek Geliyorsa İşte Kesin Çözüm! Düşük Fatura Ödemek İçin Hemen Başvurabilirsiniz

23 Ocak 2022 17:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:33

2022 yılı, zamlarla birlikte geldi. Özellikle kış aylarında doğlagaz faturaları katlanırken yurttaş artan fiyatlar karşısında ne yapacağını şaşırdı. Öte yandan yüksek doğalgaz faturası ödeyenlere doğalgaz fatura desteğinin sunulacağı açıklandı. Peki doğalgaz desteğinden kimler faydalanabilir? Başvurular ne zaman başlayacak?

Doğalgaz Faturanız Yüksek Geliyorsa İşte Kesin Çözüm! Düşük Fatura Ödemek İçin Hemen Başvurabilirsiniz

2022’De Doğalgaza Zam Dikkat Çekti


Özellikle koronavirüs pandemisi ile birlikte etkisini tüm dünyada gösteren ekonomik kriz, Türkiye’de de kendisini yüksek enflasyon ile gösteriyor. Hal böyle olunca da birçok kişi için faturalarını ödemek büyük bir probleme dönüşüyor. Özellikle de doğalgaz fiyatları kış ayları ile birlikte yurttaşı en çok zorlayan konuların başında geliyor. Çok sayıda insan düşük doğalgaz faturası ödemenin yollarını arıyor.
2022 yılı ile birlikte doğalgaz tüketimi için de zamlar söz konusu olurken; kış aylarının iyice etkisini göstermesi yurttaşları düşündürüyor.


Bu duruma dair geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan doğalgaz desteği merak konusu oldu. Peki doğalgaz yardımı için neler yapılması gerekiyor? Hanfi durumlarda başvuru yapılabilir? Doğalgaz fatura yardımı için başvuru tarihleri hangi aralıktadır? 


Vatandaş Yardımlardan Ne Zaman Faydalanacak?

Çok sayıda insanın merak ettiği konulardan biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Doğalgaz Fatura desteğinden kimin ve kimlerin nasıl yararlanabileceği sorusu oldu. Peki bu yardımlar kimler için geçerli olacak?
Konuya dair açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise başvuruların Şubat ayında yapılacağını belirtti. Doğalgaz fatura yardımlarının ise Mart ayında gerçekleştirileceğini ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yardımların miktarı hakkında da dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 450 Türk lirası ile 1150 Türk lirası arasında doğalgaz yardımının vatandaşa sağlanacağının müjdesini veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz yardım ücretlerinin ise  PTT şubelerinden vatandaşa sunulacağının bilgisini paylaştı.


Son olarak 2022 yılında bir diğer doğalgaz yardımının ise ekim ayında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Konuya dair önümüzdeki günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın açıklamalar yapması da beklenen haberler arasında yer alıyor.

Etiketler

Yaşam  
Reklamı Kapat