Şişen Fiyatlar İkinci El Araba Piyasasını Vurdu! Artık İkinci El Pazarı Bu Fiyatlara Dayanamayacak

23 Ocak 2022 21:30 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:33

Sıfır araç fiyatlarının ardından ikinci el araç fiyatlarında da ciddi artışlar araç sahibi olmak isteyenleri üzmeye devam ediyor. İkinci el araç fiyatlarında yaşanan artış da araç sahibi olmak isteyenlerin canını sıktı. Peki ikinci el araç fiyatlarında bir düşüş yaşanması mümkün mü?

Şişen Fiyatlar İkinci El Araba Piyasasını Vurdu! Artık İkinci El Pazarı Bu Fiyatlara Dayanamayacak

Hem Sıfır Araçlarda Hem De İkinci El Araçlarda Yüksek Fiyatlar Dikkat Çekiyor


Yüksek enflasyon ve Özel Tüketim Vergileri sebebiyle yüksek satış fiyatlarına sahip olan otomobil fiyatlarına yüksek döviz kurları da eklenince araç sahibi olmak neredeyse bir hayal anlamına geliyor. Sıfır araç almak isteyen çok sayıda insan yeni araç almaktan umudunu keserek ikinci el araç piyasasına yöneliyor. Ancak ikinci el araç piyasasında artan araç fiyatları çok sayıda insanın araba sahibi olma planlarını suya düşürüyor. Peki ikinci el araç fiyatlarında düşüş yaşanması bekleniyor mu?
İkinci el araç fiyatlarında da yaşanan artışın sona ermesi özellikle araç sahibi olmak isteyenler tarafından büyük bir heyecan ile bekleniyor.


İkinci El Araç Fiyatlarında Düşüş Yaşanacak Mı?

İkinci el araç fiyatlarında yaşanan artışın ardından araba almak isteyen çok sayıda insan fiyatlarda düşüş yaşanmasını bekliyor. Peki uzmanlar ikinci el araç fiyatları konusunda ne düşünüyor? Fiyatlarda artış devam mı edecek yoksa 2022 yılı içerisinde ikinci el araba piyasasında fiyatların düşmesi mi bekleniyor?


Sosyal medya hesabı üzerinden ikinci el araç fiyatlarına dair açıklama yapan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, fiyatlarda düşüş beklendiğini söyledi. İkinci el araç alacak olanlara aceleci davranmamaları gerektiğini aktaran Memiş, Şubat ve Mart aylarında ikinci el araç fiyatlarında yüzde 20’lik bir düşüş yaşanacağını kaydetti.
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ikinci el araç fiyatlarında yaşanmasını beklediği düşüş hakkında ise fiyatların düşüşe geçmesinin kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, özellikle Şubat ayında ikinci el araç fiyatlarında düşüşün gözle görülür olacağının altını çizerek mart ayında da düşüşlerin olabileceğini kaydetti.

Etiketler

Yaşam  
Reklamı Kapat