Bu Pasta İçin Ne Yumurta Ne De Fırın Gerekiyor! Beş Dakikada Evde Pasta Yapın

24 Ocak 2022 11:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:33

Evde tatlı hazırlayan insanların en büyük sıkıntılarının başında tatlıyı hazırlamanın uzun zaman alıyor olması yer alır. Hal böyle olunca birçok insan genellikle tatlı hazırlama işini öteler. Ancak çok kısa sdürede lezzetli tarifleri yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu Pasta İçin Ne Yumurta Ne De Fırın Gerekiyor! Beş Dakikada Evde Pasta Yapın

Bu Tatlı Tarifi Çok Az Vaktinizi Alacak


Eğer mutfakta fazla vakit geçirecek zamanınız yoksa bu tatlı tarifi tam da size göre. Beş dakikada evinizde bir pasta hazırlayabilirsiniz. Peki beş dakika pasta tarifi nasıldır? Tarif için gerekli olan malzemeler arasında neler yer alır?


Bu kısa süren tarif için gerekli malzemelere göz atarak başlayın isterseniz. Beş dakikada pasta hazırlayabilmek için gerekli malzemeler aşağıdaki gibidir;

Malzemeler

  • 1 litre süt
  • İrmik 1 bardak
  • Şeker 1 bardak
  • 1 paket vanilya
  • Tereyağı 1 yemek kaşığı


Çikolata Sosu İçin:

  • 200 ml sıvı krema
  • Sütlü çikolata
  • Ezilmiş fındık


Bu Tatlı Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Olarak Dikkat Çekiyor


Malzemeleri hazırladıysanız beş dakikada pasta tarifine geçebiliriz. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki bu tatlı özellikle sütlü ve irmikli tatlı sevenlerin vazgeçemeyeceği bir lezzete dönüşecektir.


Pastada yer alan çikolata sosu çok sayıda insanın ağzını sulandırmaya yetiyor. Tatlının bünyesinde süt bulundurması da şerbetli tatlılara kıyasla daha hafif bir lezzet olmasına da olanak tanıyor. Öte yanda içeriğinde yumurta bulundurmaması da tatlının uzun süre bozulmaması için önemli bir gelişme olarak dikkat çekiyor. Öte yandan irmikli tatlı severlerin büyük bir keyif ile tüketeceği bir pasta olan bu tatlıyı hem kış hem de yaz aylarında yapabilirsiniz. Ancak tatlı kış aylarından ziyade yaz aylarında daha çok tercih ediliyor. Peki bu pastayı ne şekilde süsleyebilirsiniz? Bunun için gerekli malzemeler nelerdir? Hangi malzemeler süsleme kısmında ne kadar kullanılmalıdır?


Özellikle yaz aylarının favori tatlısına dönüşecek bu pasta için dilerseniz ceviz ve fındık parçaları da kullanabilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında mevsim meyveleri ve dondurma ile de sunulabilen kolay yapılabilen pastayı mutfakta fazla vakit harcamadan yapabileceksiniz.

Etiketler

Yaşam  
Reklamı Kapat