Usta Oyuncu Fatma Girik Hayata Gözlerini Yumdu! Fatma Girik'in Ölüm Nedeni!

24 Ocak 2022 13:47 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:33

Türk sinemasının ileri gelen isimlerinden birisi olan Fatma Girik bu sabah hayata gözlerini yumdu. Usta oyuncunun ölüm haberi ise Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin tarafından duyuruldu. Yeşilçam ekranlarının sevilen oyuncusu Fatma Girik 79 yaşındaydı. Zatürre tedavisi gören Fatma Girik çoklu organ yetmezliği sonucunda hayata gözlerini yumduğu belirtildi. İşte tüm detaylar...

Usta Oyuncu Fatma Girik Hayata Gözlerini Yumdu! Fatma Girik'in Ölüm Nedeni!

Yeşilçam ekranlarının usta oyuncusu Fatma Girik'in hayata gözlerini yumduğu duyuruldu. 79 yaşındaki başarılı oyuncu daha öncesinde Ezo Gelin, Kanlı Nigar, Yılanların Öcü, Namus, Toprak Ana gibi birbirinden değerli birçok filmlerin başrolünde yer almıştı. Son zamanlarda sağlık sorunları yaşayan Fatma Girik tedavi için Bodrum'dan İstanbul'a gelmişti. Uzun zamandır İstanbul'da tedavisi devam eden ünlü oyuncu bu sabah itibariyle yaşamını yitirdi.

Tedavi gördüğü hastane yapmış olduğu açıklamada, "Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik Covid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı.

Fatma Girik'in cenaze programı için ise yarın saat 10.00'da Şişli Belediyesi'nde belediye çalışanlar tarafından anma töreni gerçekleştirilecek. Fatma Girik için ikinci töre

n ise saat 11.00'da Cemal Reşit Rey'de yapılacak. Fatma Girik'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderilecek.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış