WhatsApp’tan iPhone Kullanıcılarına Müjdeli Haber! iPhone Kullanıcılarına Sonunda Yüzü Gülecek!

25 Ocak 2022 12:17 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:32

Dünyaca ünlü online mesajlaşma platformu WhatsApp, Android’den iPhone’a mesaj aktarma özelliğini piyasaya sümeye hazırlanıyor. Android sistemden iPhone sistemine geçen kullanıcıların büyük bir problemini çözecek olan WhatsApp, yeni düzenlemeyi ne zaman uygulamaya sokacak? Yeni düzenlemenin ardından başka düzenlemeler yer alıyor mu?

WhatsApp’tan iPhone Kullanıcılarına Müjdeli Haber! iPhone Kullanıcılarına Sonunda Yüzü Gülecek!

WhatsApp Bu Sorunu Tarihe Gömüyor


2022 yılına uygulamada yaptığı yeni düzenlemeler ile giren WhatsApp, çok sayıda kullanıcının sıkıntı yaşadığı bir diğer noktaya daha el attı. Özellikle iPhone kullanıcılarının yüzünü güldürecek yeni düzenleme çok sayıda kullanıcı tarafından bekleniyor. Bu özellik sayesinde de Android sürümden İOS’a geçiş aşamasında mesajları aktarma süreci ise tarihe karışacak.
Peki bu süreç için WhatsApp kullanıcılarını ne kadar bir zaman bekliyor?
Geçmişte İOS’tan Android’e geçiş için gerçekleştirilen bu süreç bu kez de Android’den İOS’a geçiş için kullanılacak. Bu sebeple birçok WhatsApp kullanıcısı büyük bir heyecan ile yeni özelliğin  güncellemeler ile birlikte gelmesi bekleniyor. Peki yeni özellik ne zaman kullanıma sunulacak? WhatsApp’ın 2022 yılında gerçekleştireceği yeni düzenlemeler arasında neler yer alıyor?


WhatsApp Yeni Düzenlemeyi Ne Zaman Sunacak?

Şu ana dek mesaj yedekleme işlemleri USB kablo aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Ancak yeni düzenleme ile birlikte bu durum da sona erecek. Öte yandan söz konusu özelliğin hangi sürümler tarafından destekleneceği ise henüz net olarak bilinmiyor.


Yeni düzenlemenin tarihlerine dair de çok sayıda insan merak içerisinde. WhatsApp’ın yeni düzenlemesi, kullanıcıları tarafından ciddi bir olumlu tepki ile karşılandı. Özellikle de iPhone kullanıcıları yeni alınan karardan dolayı ciddi bir sevinç içerisinde. Peki uygulama için yeni düzenleme hangi tarihlerde kullanılmaya sunulacak? WhatsApp kullanıcılarına bu duruma dair bir bilgilendirme sunuldu mu?


Bu konuya dair WhatsApp’ın herhangi bir açıklaması söz konusu değil. Öte yandan 2022 yılında çok sayıda özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanan WhatsApp, özellikle de bu yeni özellikleri bir an önce kullanıcılarına sunmaları ile biliniyor. WhatsApp’ta mesajlaşma verilerini Android üzerinden iPhone’a aktaran sistem üzerinde gerçekleştirilen test çalışmalarının devam ettiği de WhatsApp tarafından sunulan bilgileri arasında yer aldı.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış