Yüz Binlerce İşçinin Yüzünü Güldürecek Haber Geldi! İlave Zamlar Yola Çıktı!

26 Ocak 2022 15:23 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:31

Türk-iş Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan konuşma esnasında kamu işçilerinin yüzünü güldürecek ifadeler kullandı. Kamu işçisine yapılacak olan yüzde 2,5'lik ilave zammın yolda olduğunu belirtti. Atalay, "Bunun için yasal bir düzenlemeye ihtiyaç yok. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bu yöndeki açıklamayı en kısa sürede yapmasını bekliyoruz. Yüzde 2,5'lik ilave zammın, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de verilmesi gerekiyor" dedi.

Yüz Binlerce İşçinin Yüzünü Güldürecek Haber Geldi! İlave Zamlar Yola Çıktı!

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, kamu işçilerine yapılacak olan yüzde 2,5'lik ilave zammın tam tamına 700 bin kamu işçisinin yararlanması için çalışmaların titizlikle devam ettiğini bildirdi. Memur ve memur emeklisi için yapılan yüzde 2,5'lik ilave zammın kamu işçisi için de istenildiğini vurguladı.

Türk-İş Başkanı'nın Açıklaması!

İlave zam hakkındaki taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer hükümet yetkililerine ilettiğinin altını çizen Ergün Atalay konuşmasına şu şekilde devam etti;

"Çalışanlar olarak hepimiz aynı çatının altındayız. İşçiyi bu zammın dışında tutmak doğru değil. Bunun için yasal bir düzenlemeye ihtiyaç yok. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bu yöndeki açıklamayı en kısa sürede yapmasını bekliyoruz. Bu açıklamanın ardından, 700 bin kamu işçisinin ücretlerine yüzde 2,5'lik zam şubat ayındaki ücretlere yansıyacaktır. Memur, memur emeklisi ve kamu işçisinin alacağı yüzde 2,5'lik ilave zammın, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de verilmesi gerekiyor."

İLK 6 AY YÜZDE 12 ZAM YAPILMIŞTI

Hükümet ve işçi konfederasyonları arasında Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü üzerinde 11 Ağustos 2021'de imzalar atılan anlaşmaya göre, en düşük ücret olarak 4 bin 100 liraya yükseltilen kamu işçilerinin maaşları 2021-2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 12, kalan 6 ay için ise yüzde 5+ enflasyon farkı oranında zam yapılmıştı.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış