Doların 20 TL Olacağını Bilen Kişiden 2022 Sonu Tahmini: Dolar 30 TL

29 Ocak 2022 09:14 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:31

Cem Uzan, ekonomist Murat Muratoğlu'nun Youtube kanalına konuk olarak geldi. "2021 yıl sonu için dolar tahminim var" diyen Cem Uzan, 2022 yıl sonu için dolar tahminlerini vatandaşlarla paylaştı.

Doların 20 TL Olacağını Bilen Kişiden 2022 Sonu Tahmini: Dolar 30 TL

"DOLAR 2022 YILINDA 30'LARDA OLUR" Murat Muratoğlu'na "Benim bugün konuşurken; gelecek sene içerisinde dolar şu kadar olacak diye net bir şey söylemem mümkün değil. Onun için Türkiye ekonomisinde yarın veya öbür gün ne absürtlükler olacak tahmin etmemiz mümkün değil." diye konuşan Cem Uzan, "Yarın faizi 8’de indiriyorum diyebilirler dedi. Ne olacak ki? Ama benim tahminim dolar 2022’de 30’larda yer alır. 25 ile 30 arasında olur. 25 ile 30 arasında olursa iyi." Diyerek düşüncelerini dile getirdi. Cem Uzan hükümetin ekonomi konusunda öyle bir absürtlükler yapabileceklerini söyleyerek "Sizin benim aklımızın ucundan geçmeyecek bir şey de yapabilirler" diye belirtti.

Ekonomistler Uyarıyı Verdi!

Cem Uzan’ın yanı sıra birçok ünlü ekonomistte dolar için uyarısını verdi! Uzun süre daha bu dalgalanmaların devam edeceğini dile getiren birçok ünlü ekonomist; dolar alıcı ve satıcılarının bu konuda dikkat etmesini öneriyor. 

Doların sabitlenmesi hakkında ise henüz net bir açıklama gelmedi. Dolar yatırımcıları bu konu hakkında meraklı sorularını dile getirse de, ülke ekonomisinden kaynaklı net cevaplar verilemiyor. Neler olacağı ise oldukça merak konusu.

2022'de Dolar Yükselecek Mi, Yoksa Düşecek Mi?

Dolar alıcılarının ve satıcılarının bu dalgalanmalar nedeni ile akıllarına tek bir soru geliyor; “2022 yılında dolar yükselecek mi yoksa düşecek mi?”. Ünlü ekonomistler  bu konuda henüz net bir durumun söz konusu olmadığını açıkça dile getiriyor. Alıcı ve satıcıların bu konuda oldukça canı sıkkın. Birçok yatırımcının çok kısa vadede yatırımını kaybetmesine sebep olan doların düşüşü, uzun süre daha can yakmaya devam edeceğe benziyor.

Keyif kaçıran dolar durumunun kısa vadede durgunlaşması ve bir çözüme ulaşması alıcı ve satıcıların talepleri arasında yer alıyor. Peki kısa vadede dolarda bir şeyler olacak mı? Dolarda sabitleşme yaşanacak mı? Bu soruların cevabı bir süre daha yanıtsız kalacağa benziyor. Ünlü ekonomistler dolarda ki kur oynamalarının önümüzdeki aylarda da devam edeceğini dile getiriyor.

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış