İslam Memiş Bitcoin Hamlesi Yaptı! Bitcoin Alacaklar Dikkat

29 Ocak 2022 10:30 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:31

"10 milyar doları şakkadanak satarım" sözleriyle gündem olan Ekonomist Necmettin Batırel, altın fiyatları ile ilgili çarpıcı açıklamalar da bulundu. Batırel altının yönünün yukarı doğru olduğunu söyledi. Peki Batırel bu öngörüsünü neye bağladı? Altın fiyatı artmaya devam mı edecek? İşte o detaylar...

İslam Memiş Bitcoin Hamlesi Yaptı! Bitcoin Alacaklar Dikkat

Bitcoin, geçtiğimiz iki gün boyunca birçok sebepden dolayı sert bir düşüş yaşadı ve son altı ayın en dip seviyelerini gördü. Kripto para birimi 43.000 dolar civarında el değiştirirken birden bire 38.000 dolara geri çekildi. Bu sabah ise söz konusu geri çekilme derinleşti ve BTC, 35.101 doları görmüş oldu. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş herkesi şok eden bir açıklama yaptı.

BTC satın aldığını açıkladı. İslam Memiş, sosyal medyada ki hesabından yaptığı açıklamalarda “39.000 doların 2. çöküş olmadığını, ön satış olduğunu” da vurgulayarak söyledi. “Sepetimde artık Bitcoin de var. Yüzde 50 için bekliyorum” diye konuştu.

"Merkez Bankası’nın Yerinde Olsam Şak Diye Dolarları Satarım!”

 “Merkez Bankası’nın yerinde olsam şak diye dolarları satarım” sözleriyle tüm Türkiye’nin tanıdığı Necmettin Batırel bu sefer de altın tahmininde bulundu.

Ekonomist Özgür Demirtaş ile çıktığı televizyon programında “Merkez Bankası’nın yerinde olsam şak diye doları satarım” ifadesi gündem olan ‘şakkadanak’ lakaplı ekonomist Necmettin Batırel, ABD Merkez Bankası’nın (FED) 26 Ocak’ta faizlerin artıracağını söyledi.

BBN Türk kanalına konuk olan ve altın için “İleriki süreçte altının gramı 1050 lirayı görüp yükselebilir” tahmininde dile getiren Batırel, şunları da ekledi.

Bir Gram Dahi Güven Vermiyor!

“ABD Merkez Bankası Başkanı Powell güven vermiyor dedi. 26 Ocak’ta faizleri artıracak diye belirtti. Faizi artırmak en son çare olacaktır. Faiz yüksek olursa maliyetler artacaktır. Çin Merkez Bankası faizleri düşürdüğü görüldü. Bizle alay ediyorlardı ne oldu şimdi? Hadi onlarla dalga geçelim

Amerika tahvilleri elden çıkardığı görüldü. Elden çıkarıldığı için altın bundan olumsuz etkilendi. Altının enflasyona karşı koruma özelliği de görülüyor. Böyle bir savaş  çıkarsa ons altın 2200-2400 dolara da yükselebilir. Altıncıların şu an biraz beklemeleri lazım. Düşük fiyattan alım yapılabilirler. İleriki süreçte altının gramı 1050 lirayı görüp çok yükselebilir. O yüzden beklemelerini tavsiye ederim.

“Sabretsinler” Dedi.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış