1 Şubat 2022 13:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:50

Toyota'nın Sırtı Bu İndirimden Sonra Yere Gelmez! 219 Bin Liralık Dev İndirim İşte Toyota Fiyat Listesi

Toyota'nın Sırtı Bu İndirimden Sonra Yere Gelmez! 219 Bin Liralık Dev İndirim İşte Toyota Fiyat Listesi

Toyota öyle bir indirim yaptı ki! Bu indirimden sonra bir daha sırtı yere gelmeyeceğe benziyor. 219 bin liralık inidirimi ile tüm otomobil piyasasını sarsacak.

Toyota, 219 bin TL’lik bu indirimle duyanları şaşkına çevirdi. Enflasyondan kaynaklanan piyasa hareketliliği henüz durmuş değil. Döviz kurlarındaki değişimlerden otomobil sektörü de nasibini almış ve firmalar büyük fiyat artışlarına gitmişti. Durum böyle olunca sıfır otomobil almak âdeta bir hayale dönüştü. Otomobil tutkunlarını derinden üzen bu gelişmeler sonrasında otomobil piyasasında ÖTV indirimine gidildi ve yürekler ağza geldi. ÖTV sonrasında ise otomobil sektörünün devlerinden art arda indirim haberleri duyulmaya başlandı. ÖTV indiriminden kaynaklı indirime giden firmalardan birisi de Toyota oldu.


Otomobil Hayali Kuranları Sevindiren Haber

Toyota, indirime giden firmalar arasında yer alarak yaptığı indirim miktarı ile olay olacak bir duruma imza atmış oldu. Dolar kurundan kaynaklı yapılan zamlar, sıfır otomobil alımına dair bütün ümitleri tüketmişken gelen ÖTV adımı piyasaları bir nebze de olsa rahatlatacağa benziyor. Böylelikle çoğu otomobil firmasının yapmış olduğu indirim kervanına Toyota da katılmış oldu.


En Dikkat Çekici İndirim Toyota’da

Yapılan ÖTV hamlesi sonrasında ocak ayından itibaren her firmadan indirim haberleri yükselmeye başladı. Toyota da bu indirim çılgınlığına sessiz kalmadı ve olay olacak bir liste güncellemesine gitti. Güncellenen fiyatlar ile daha önceki fiyatlar arasında 220 bin TL’lik farklar olduğu görülmekte.  Bu haberde dört gözle beklenilen Toyota Corolla Hatchback ve Hybrid modelinin güncel fiyatını ele aldık. Toyota, yaptığı bu indirimle adından söz ettireceğe benziyor.


Toyota Corolla Hatchback Güncel Fiyat Listesi

  • 1.2 Turbo Dream Multidrive S Satış Fiyatı: 540.700 TL
  • 1.2 Turbo Flame Multidrive S Satış Fiyatı: 573.800 TL
  • 1.2 Turbo Flame X-Pack Multidrive S Satış Fiyatı: 617.000 TL
  • 1.2 Turbo Dream X-Pack Multidrive S Satış Fiyatı: 567.950 TL


Toyota Corolla Hatchback Hybrid Fiyat Listesi

  • Hybrid Dream X-Pack e-CVT tavsiye edilen satış fiyatı: 849.200 TL
  • Hybrid Dream e-CVT tavsiye edilen satış fiyatı: 807.800 TL
  • Hybrid Dream e-CVT ÖTV teşvikli liste fiyatı: 620.150 TL
  • Hybrid Dream X-Pack e-CVT ÖTV teşvikli liste fiyatı: 651.850 TL

Etiketler

Otomobil  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış