31 Ocak 2022 20:17 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:28

Erdoğan'ın Mikrofon Tuttuğu Çocuğun Dayısı Konuştu! Erdoğan Çok Kızacak

Erdoğan'ın Mikrofon Tuttuğu Çocuğun Dayısı Konuştu! Erdoğan Çok Kızacak

Erdoğan'ın Trabzon'daki açılış töreninde sahneye çıkardığı çocuk, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "Hain" demişti. Çocuğun TBMM'de memur olarak çalışan dayısı Kemalettin Aydın konu hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’da sahneye çıkarttığı 10 yaşındaki çocuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na "Hain" demişti. Çocuğun TBMM’de memur olarak çalışan dayısı Kemalettin Aydın, açıklama yaptı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre dayı Kemalettin Aydın, yeğeninin kürsüye çıkması nedeniyle üzgün olduğunu belirterek, “Ben bir tarafım evet. Ama beni tanıyanlar bilir. Kimseye saygısızlık asla yapmam. Doğruda bulmam” dedi.

“VAAT EDİLEN BİR ŞEY YOK”

Yeğenin kürsüdeki konuşmasının ardından sosyal medyadan Erdoğan ile çekilen fotoğrafını, “Yarından itibaren babam gelecek. Çok şükür babamı çıkaracaklar” şeklinde bir yazı ile paylaşmasına ilişkin de konuşan Aydın, “Çocuğun babası hükümlü. Adam yaralamaktan içeride. 11 yıldır içeride. Yakın tarihte de çıkamaz. Baba düşkünü bir çocuk. Çocuğa vaat edilen bir şey yok” diye konuştu.

Aydın, “Sizi ve kız kardeşinizi Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın işe aldığı iddia ediliyor doğru mu?” sorusunu ise “Yalan. Anne 6-7 yıldır aynı işte çalışıyor. Ben bugüne kadar çok sayıda CHP’li işe aldırdım. Taraf olduğum için burada değilim” ifadeleriyle yanıt verdi.

BABA 6 SUÇTAN SABIKALI

Çocuğun babası Bülent Gürsoy’un bir silahla yaralama olayına karıştığı, bir kişiye hedef almasına karşın seken kurşunların 6 kişiye isabet etmesi her kişi için ayrı ayrı ceza aldığı öğrenildi.

Ayrıca babanın 6 suçtan sabıkalı olduğu, dosyalarına ise AKP Milletvekili Salih Cora’nın sahibi olduğu hukuk ofisinin baktığı bilgisi edinildi.

Erdoğan’ın Trabzon mitinginde mikrofon uzattığı küçük çocuk, Kılıçdaroğlu’na “hain” demişti.

Etiketler

Siyaset  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış