1 Şubat 2022 17:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:50

Lokman Hekim Mucizevi Besin Önerisinde Bulundu! “Bu Besini Tüketen Kolay Kolay Hasta Olmayacak!”

Lokman Hekim Mucizevi Besin Önerisinde Bulundu! “Bu Besini Tüketen Kolay Kolay Hasta Olmayacak!”

Lokman Hekim bomba gibi açıklama yaptı! Mucizevi besini düzenli bir şekilde tüketirseniz hayatınız değişebilir. İşte sağlık saçan o besin...

Lokman Hekimin ilacı işte burada! Şifa kaynağı olacak bu besini düzenli bir şekilde tüketirseniz, bu kışı sapasağlam geçirebileceksiniz!

Yaşadığımız gezegende gün geçmiyor ki yeni bir hastalık, pandemi veya çaresi bulunmayan bir hastalık çıkmasın. Ancak korkmanıza hiç gerek yok tamamen doğal şifa kaynağı bu içecek her derde deva olacağa benziyor. İbn-i sina’nın yazdığı tıp kanunu kitabında belirtilen bu her derde deva içecek nedir gelin birlikte bakalım ve hazırlanışını öğrenelim.


Nedir Bu İçecek


Binlerce yıldır vazgeçilmeyen ve geçmişte ki ünlü tıpçıların bile kitaplarına konu olan ancak son dönemler popülitesini yitirmiş şifa kaynağı KIZILÇIK. 


Kırmızı renginden dolayı ismine kızılcık denen bu meyve sonbahar ve kış aylarında bilenler tarafından en çok tercih ettiği içecek. Lif oranı oldukça yüksek olan bu içecek sulu bir meyve olarak da biliniyor. Birçok vitamini içerisinde bulunduran ( A,C,E,K B) ayrıca yüksek miktardaki tiamin, riboflamin ve prodoksin açısından da oldukça zengin. Potasyum ve sodyum açısından da zengin olan bu meyve, kalp ve iskelet sisteminin sağlığı açısından da oldukça faydalı.


Obaziteye karşı savaş açan bu meyve kilo vermek isteyen herkesin başlıca tükettiği meyveler arasında yerini alıyor. Biraz mayhoş bir tada sahip olduğundan dolayı ekşi severler için doyumsuz bir lezzet.


Mide hastalıklarında ve sindirim sistemi problemlerin de başlıca tüketilen bu şifa deposu meyve; böbrek taşı rahatsızlıklarının giderilmesi için lazım olan vitaminlerinde ana kaynağı.


İBN-İ SİNA’NIN Kaleme Aldığı Küçük Tıp Kitabında Başka Neler Var


Susam 


E vitamini ile dolu olan susam kalbinizin sağlığı için vazgeçilmezdir. Sabahları simidimizin üzerini süsleyen bu lezzet hem tadı hem de sağlığımızı koruyuşundan dolayı her zaman tercih sebebimiz.


Karnabahar

Karaciğer yağlanmalarına karşı etkilidir.


Kabak Suyu

Tansiyon hastalarının düzenli bir şekilde tüketmesi öneriliyor.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz protein bakımından oldukça zengin olmasından dolayı sporcuların vazgeçilmezi! Kalori ve karbonhidrat oranları çok düşük olduğu için diyet menünüze ekleyebileceğiniz eşsiz bir yiyecek.

Nane

Mide rahatsızlıklarında ve ağız içi kötü kokularda oldukça faydalıdır.
 

Etiketler

Sağlık  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış