3 Şubat 2022 10:30 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:49

Whatsapp’tan Kullanıcıları Kurtaracak Bir Özellik Geliyor! Bu Özellik Sayesinde Kullanıcılar Derin Bir Oh Çekecek

Whatsapp’tan Kullanıcıları Kurtaracak Bir Özellik Geliyor! Bu Özellik Sayesinde Kullanıcılar Derin Bir Oh Çekecek

Whatsapp'ın getirdiği yeni özellik resmen hayatınız kurtaracak! WhatsApp kullanıcılarının dikkatine...Bu özellik ile yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

WhatsApp, yalnızca mesaj gönderildikten sonraki bir saat içinde kullanılabilen herkesten sil özelliğinin süresini değiştirme kararı aldı. ShiftDelete'den alınan bilgiye göre, WhatsApp geçtiğimiz yıllarda, yanlışlıkla gönderilen mesajları karşı tarafın görmesini engelleyen ‘herkesten sil’ özelligini yayınlamıştı. Bu özellik sayesinde gönderdiğiniz bir yazılı mesajı veya dosyayı hem kendinizden hem de alıcının WhatsApp hesabından aynı anda kalıcı olarak silmek mümkün olmuştu.


Herkesten sil özelliği yalnızca mesajı gönderdikten sonraki bir saat içerisinde kullanılabiliyor. Daha fazla süre geçtiğinde ise WhatsApp mesajın karşı taraftan silinmesine izin vermemekteydi. Kasım ayında ortaya çıkan raporlarda, ‘çok kısa’ olduğu yönünde eleştiri alınca bu geçen sürenin uzatılarak 1 haftaya yükseleceği ortaya çıkmıştı.
 


Whatsapp Herkesten Sil Süresini 1 Haftaya Çıkarmayacak


 
WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu özellikleri önceden açığa çıkarıp yaymasıyla ünlenen WABetaInfo, kullanıcılara bu kötü haberi verdi. İddialara göre WhatsApp, herkesten sil özelliğinin zamanını 1 haftaya yükseltmekten vazgeçti. Bunun yerine mesaj silme özelliğinin 2 gün 12 saate yükseltildiği bilgisi paylaşıldı.
 
WABetaInfo, değişikliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve önümüzdeki günlerde beta sürecine geçileceğini dile getirmişti. Beta kapsamında gerekli testler tamamlandıktan sonra ise bütün WhatsApp kullanıcıları artık herkesten sil özelliğini 1 saatten fazla zaman geçse bile kullanabilecek.
 
WhatsApp uygulamasında herkesten sil özelliğini kullanmak istiyorsak, uygulamayı açıyoruz ve silmek istediğimiz mesajın bulunduğu sohbete giriyoruz. Mesaja basılı tutup ‘Sil’ butonuna tıklıyoruz ve Mesajı sil > Herkesten sil düğmesine basıyoruz. Bu işlemin her iki tarafta da gerçekleşmesi için, hem sizin hem de karşı tarafın son sürümü kullanması gerekmektedir.


Unutulmaması Gerekenler
 


Mesajınız silinmeden önce veya silme işleminin başarılı olmadığı durumunda alıcılar mesajınızı görebilmektedirler.


Herkesten silme işleminin başarısız olması durumunda ise size bildirim gönderilmeyecektir.


WhatsApp’ı iPhone’da kullanan alıcıların Fotoğraflar klasöründe, sizin gönderdiğiniz kayıtlı bazı medyalar WhatsApp sohbetinden silindikten sonra bile onlarda duruyor olabilir.
 

Etiketler

Teknoloji  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış