3 Şubat 2022 18:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:49

Tertemiz Bir Cilde ve Daha Güçlü Saçlara Sahip Olabilirsiniz! Mutfağınızda Bulunan Sarımsak İle Yenilenmeye Hazır Olun

Tertemiz Bir Cilde ve Daha Güçlü Saçlara Sahip Olabilirsiniz! Mutfağınızda Bulunan Sarımsak İle Yenilenmeye Hazır Olun

Herkes tertemiz bir cilde ve daha güçlü saçlara sahip olmak ister. Bunun için birçok farklı yöntemler denense de tertemiz bir cildin ve daha güçlü saçların formülü kendi mutfağınızda saklı! Sarımsak sayesinde vücudunuzu yenilemeye hazır olun. İşte sarımsağın bilinmeyen faydaları….

Sarımsak doğal bir antibiyotik besini olduğu için faydaları kesinlikle saymakla bitmiyor. İçeriğinde bulunan faydalı özler sayesinde vücudumuzda bir çok olumlu etkene sebebiyet veriyor. Özellikle cilt ve saçta sıklıkla kullanılan sarımsak özlü formüller son dönem sıklıkla tercih ediliyor. Siz de cilt ve saç problemleriniz için pratik ve doğal bir yöntem kullanmak istiyorsanız, sarımsak özü ile hazırlanan dinlendirici maskelere mutlaka bir göz atın. İşte sizin için hazırladığımız dinlendirici sarımsak özlü maske tarifleri!


 
Sarımsak İle Yapılan Saç Maskeleri
 

Eğer sarımsak ile saç maskesi yapmak istiyorsanız iki ya da üç diş sarımsak yeterli olacaktır. Peki sarımsak ile saç maskesi nasıl yapılır?
 

  • İki ya da üç diş sarımsağı yarım bardak ölçüsünde ki zeytinyağ ile karıştırarak bir hafta kadar bekletin. Bir haftanın sonunda karışımda ortaya çıkan yağ ike saçlarınıza masaj yaparak yavaş yavaş yedirin. Hazırlamış olduğunuz bu doğal kür sayesinde saç dökülmeleriniz azalacak ve daha güçlü saçlara sahip olacaksınız.
     
  • Bir tane küçük boy soğan, bir çubuk tarçın ve üç diş sarımsağı iki bardak su ile kaynatın. Kaynamış olan karışımı güzelce süzgeçten geçirin. Karışım yeteri kadar soğuduğu zaman saç diplerinize yavaş yavaş masaj yaparak bu karışımı yedirin. Karışımın 20 dakika boyunca saçlarınızda beklemesi yeterli olacaktır. Daha sonra ılık su durulayabilirsiniz.


 
Sarımsak İle Yapılan Cilt Maskeleri

  • İlk etapta bir ya da iki diş sarımsağı bıçak yardımı ile ezerek suyunu çıkartın. Çıkan sarımsak suyuna eşit olacak şekilde beyaz sirkenizi ekleyin. Karışımı sivilce ve akne olan bölgelerinize pamuğun yardımı ile sürün. Bu işlemi 10 dakikada yavaş yavaş masaj yaparak yapmaya özen gösterin. Daha sonra ılık su yardımı ile cildinizi güzelce temizleyin.
     
  • Bir ya da iki diş sarımsağı bıçak yardımı ile ezerek suyunu çıkartın. Hazırlamış olduğunuz sarımsağın üzerine bir yemek kaşığı ölçüsünde zeytinyağ ekleyin. Karışımınızı çatlak problemi yaşadığınız bölge ya da bölgelere 10 dakika boyunca pamuk yardımı ile masaj yaparak uygulayın.

Etiketler

Sağlık  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış