4 Şubat 2022 17:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:48

Bu Saç Modelleri Daha Güzel Gösteriyor! İşte Çok Güzel Gösteren Saç Modelleri

Bu Saç Modelleri Daha Güzel Gösteriyor! İşte Çok Güzel Gösteren Saç Modelleri

Bu saç modelleri tam yüzünüze göre! Yüzünüzü ortaya çıkaracak ve güzelleştirecek bu saç modellerini mutlaka denemelisiniz...

Geçmişten günümüze gelen güzellik unsurlarından biridir saçlarımız. Saçlarımızın bakımlı ve yüzümüze uygun olması gerekir. Saçlarımıza ufak dokunuşlar yaparak daha genç görünebiliriz. Doğru seçimler sizi 10 yaş gençleştirebilir. Bunun için öncelikle yüzünüze uygun saç modeli tercih etmelisiniz.


Güzel Gösteren Saç Modelleri

Hacimli Bir Saç

İlk olarak hacimli bir saç sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Altın oran korunarak saçlarına mutlaka hacim vermelisiniz. Tabi ki bunun ayarını dozunda yapmakta fayda var. Hacim vermek için saç şekillendiricilerden destek alabilirsiniz.

Yakışan Uzunlukta ki Saçlar


İkinci olarak size yakışan uzunlukta saçlara sahip olmalısınız. Yüzünüzün şekline göre karar vermelisiniz. Kimine uzun saç yakışırken kimi ne kısa saç yakışır. Kısa saç modelleri sizi daha maskülen gösterir. Kısa saç modeli seçecek kişilerin yüz hatları daha ufak olmalıdır. Uzun saç modelleri daha feminen görünmenizi sağlar. Keskin yüz hatlarına sahipseniz uzun saçlar tam size göre.

Saç Toplama Şekliniz


Üçüncü olarak saç toplama şekliniz çok sıkı olmamalıdır. Düz ve sıkı bağlanmış saçlar yaşınızı olduğundan fazla gösterebilir. Hafif gevşek bağlanmalı ve dağınık bırakılmalıdır. Saçlarınızı toplarken önden çıkaracağınız bir kaç tel güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Saçlarınızı Ayırma Şekliniz


Dördüncü olarak saçlarınızı ayırma şekliniz net ve belirgin olmamalıdır. Arkaya doğru atılmış net çizgileri olmayan saçlar sizi daha havalı gösterecektir. Aynı zamanda saçlarınıza hacim verecek ve daha taze bir görüntüye sahip olacaksınız.

Saç Kesiminiz


Beşinci olarak saç kesimi mutlaka size uygun olmalıdır. Yüzünüzün şekline göre bir kesim modeli belirlemelisiniz. Aksi takdirde yaşlı ve istemediğiniz bir görüntüye sahip olursunuz. Kâkül kestirmek de iyi bir fikir olabilir. Perçem yüzünüzde ki kusurları kapatmada yardımcı olabilir.


Unutulmamalıdır ki saçlarınız her anlamda sizin ile uyum için de olmalıdır. Saçlarınız tarzınızı yansıtan en etkili yöntemdir. Sac modelinizi seçmeden önce mutlaka iyi düşünmelisiniz. Geri dönüşü olmayan kesimler ve ya renk değişiklikleri sizi mutsuz edebilir. Sac modası bazen sizin için uygun olmamakla birlikte istediğiniz görüntüye ulaştırmayabilir.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış