5 Şubat 2022 13:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:48

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar! İşte Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Yöntemler

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar! İşte Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Yöntemler

Neredeyse bir çok kişinin problemleri arasında yer alan tükenmez kalem lekesi özellikle de çocuklu dairelerde büyük bir sorun teşkil ediyor. Duvardan koltuktan ve sayılabilecek bir çok yerden çıkmayan tükenmez kalem lekesi ebeveynleri resmen çıldırtıyor. Peki bu yerlerden tükenmez kalem lekesi çıkar mı? Nasıl çıkar? İşte diğer tüm ayrıntılar haberin detaylarında…

Evin çeşitli bölgelerinde özellikle de koltuklarda ki ve duvarlarda ki tükenmez kalem lekesinin kolaylıkla çıkmaması çocuklu evlerde büyük bir problem teşkil ediyor. Duvarlar bir şekilde halledilse de koltuklardan tükenmez kalem lekesi maalesef kolay kolay temizlenmiyor. İşte evde kolaylıkla tükenmez kalem lekesi çıkarabileceğiniz çözüm önerileri!

Koltuktan Tükenmez Kalemin Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltukların üzerinden tükenmez kalem lekesi çok zor bir şekilde çıkabilir ya da hiç çıkmayabilir. Çok sulu bir formda ise bez yardımı ile fazlasını alın. Bu noktada yapılan en çok yapılan hata ise lekeyi silmeye çalışırken koltuğa lekeyi daha fazla yaymaktır.

Beyaz sabunlu bir su yapın. Daha sonra temiz bir bez yardımı ile silin. Silerken muhakkak dışarıdan iç tarafa doğru bir işlem uygulayın. Tükenmez kalem lekeniz çıkana kadar bu işleme devam edebilirsiniz.

Duvardan Tüketmeniz Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvar üzerinden tükenmez kalem lekesi genellikle çok kolay bir şekilde çıkar. Eğer boya plastik bota kategorisindeyse ve duvarınız su bazlı boyu ile boyanmışsa ıslak mendil yardımı ile duvardaki kalem lekesini kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Eğer bu yöntem ile çıkmıyorsa, karbonlar  yönetimini de deneyebilirsiniz. Bu yöntem de hafif bir şekilde ıslatmış olduğunuz nemli bezle çok az miktarda karbonat döküp, tükenmez kalem lekesi olan yeri silebilirsiniz.

Deri Üzerinden Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?


Deri üzerinde tükenmez kalem lekesi varsa bu genellikle çok bir problem olmuyor. Deri üzerindeki tükenmez kalem lekesini çıkartmak için mavi sabun kullanabilirsiniz. Lekeli olan bölgeyi mavi sabun yardımı ile hafifçe olarak silmeye başlayın. Lekeler silindikçe kolaylıkla çıkacaktır.

Bu yöntemin yanı sıra limon kolonyası yardımı ime de tükenmez kalem lekesini kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış