5 Şubat 2022 23:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:47

2022 Yılında Bu Akıllı Telefonlar Çok Konuşulacak! İşte 2022 En İyi Akıllı Telefonlar

2022 Yılında Bu Akıllı Telefonlar Çok Konuşulacak! İşte 2022 En İyi Akıllı Telefonlar

Bu yılın en dikkat çeken ve heyecanla beklenen akıllı telefonları belli oldu. Mozillion, Google aramalarından çıkardığı sonuçla bu bilgileri analiz etti.

Dünya çapında yaşanan gelişmeler, pandemi koşulları, ekonomik dalgalanmalar gibi küresel ölçekli olaylar, telefon piyasasını da bir hayli etkiledi. 2021 senesi, bu olayların neden olduğu yüksek fiyatlar nedeniyle, her sektörde sıkıntılar yaşanmasına neden olmuştu. Telefon sektöründe de yaşanan krizlerden sonra, 2022’de sektör yavaş yavaş kendini toparlamaya çalışıyor.

Diğer yandan geçtiğimiz sene %4’lük bir büyüme kaydeden akıllı telefon piyasasını bu sene nasıl bir ortamın beklediği merak ediliyor. Bununla birlikte kullanıcılar ise bu sene piyasaya çıkacak telefonları da merak içinde bekliyorlar. İşte kullanıcıların heyecanla beklediği telefonlar…

Bu Senenin En Çok Beklenen Telefon Modelleri

Mozillion, bu senenin beklenen telefonları için bir araştırma yaparak, kullancıların hangi telefonları beklediğini ortaya koydu. Yapılan araştırmanın sonucunda ise en çok beklenen telefonların başında Apple iPhone 14 yer aldı. Böylece bu marka zirvedeki yerini korumaya devam etti.

Diğer yandan listede ikinci sırada yerini alan telefon ise Smasung Galaxy S22 oldu. Kullanıcılar bu telefonu da büyük merakla beklemekteler.

Listenin 3. Sırasında yine Apple iPhone bulunuyor. Bu telefonun SE 3 modeli de kullanıcılar tarafından en çok aratılanlar arasına girmeyi başarmış.

Görüldüğü üzere Google aramalarda en çok girilen üç telefonun ikisi Apple’a ait. İkinci sırada yer alarak ilk 3’e giren diğer büyük marka ise Samsung oldu.

Listede Yer Alan Diğer Telefon Marka ve Modelleri

İlk üç, Apple iPhone ve Samsung Galaxy’nin olurken listede başka telefon markaları ve modelleri de yer alıyor. Vivo V3, son yıllarda iyi bir çıkış yakalayan Xiaomi’nin Xiaomi 12’si, Oppo’nun Reno 7’si, OnePlus 10 ve Realme GT 2 de ilk 10’a girmeyi başaran diğer telefonlar. İlk 10’a girmeyi başarabilen son iki telefon ise Nokia X50 ve Honor Magic 3 oldu.

Bakalım bu telefonlar çıktığında hangi fiyatlarla piyasada yerini alacak? Kullanıcılar heyecanla bekledikleri telefonlardan memnun kalacaklar mı?

Etiketler

Teknoloji  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış