Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Esed rejiminin yaptığı hain saldırıda şehit düşen Türk askerleri için çok üzgün olduğunu belirtti.

“Yaşamını Yitiren Türk Askerleri İçin Üzgünüm”

Sanchez’in, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yaşamını yitiren Türk askerleri için gerçekten çok üzgünüm. Türkiye, İdlib ve mültecilere yönelik gelişmeleri endişe duyarak takip ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

“AB Çok Daha Güvenilir Müttefik”

Sanchez, Avrupa Birliği’nin daha fazla güvenilebilecek bir müttefik olduğunu söyleyerek, açıklama yaptı. “Türkiye’ye tek taraflı hareket etmeme” konusunda çağrıda bulundu.

Şehit Sayısı 33’e Yükseldi

Suriye’nin İdlib kentinde, Esed rejiminin düzenlediği hain hava saldırısı sonucunda, 33 kahraman Türk askeri şehit oldu. Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada, “İdlib’de rejim güçleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik yapılan hain saldırı sonucuna şehit olan askerlerimizin sayısı 33’e yükseldi. 32 askerimiz ise yaralandı. Yaralı askerlerimizin hayati tehlikesi bulunmuyor ve tüm sağlık personellerimiz görevinin başındadır.”  ifadelerine yer verdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Sınırda!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile beraber Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz de Suriye sınırına gitti. Hatay’daki Taktik Komuta Yeri’nde yürütülen sevk ve idare işlemlerini yerinde ilerletme kararı aldılar. Ayrıca Akar, yaralanan askerlerimize ziyaret gerçekleştirip, durumları hakkında bilgi edindi.