Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan 9 Savcı İçin Meslekten Uzaklaştırma Kararı!

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi'nden gelen son dakika haberi neticesinde Fetullahçı Terör Örgütü irtibatı sebebiyle 9 hakim ve savcının meslekten uzaklaştırıldığı bildirildi.
Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan 9 Savcı İçin Meslekten Uzaklaştırma Kararı!
Gündem 12 Temmuz 2019 16:00

HSK Genel Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda çözümlenen ByLock içerikleri, savcılık soruşturmalarında elde edilen tüm sonuçlar, HSK müfettişleri tarafından yapılan tespitler ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan kişilerin her türlü anlatımı dikkate alınarak 9 ilk derece hakim ve savcının FETÖ ile irtibatı, iltisakı ve münasebeti bulunduğuna dair kanıt elde edilmiş oldu.

GÖREVDEN ALINDI

HSK 2. Dairesinin bugün yaptığı olağanüstü toplantısında, FETÖ ile irtibat içerisinde olan veya iltisakı ve münasebeti olduğu belirlenen hakim ve savcıların durumu değerlendirme altına alındı. İncelemenin sonrasında ilk derece mahkemelerde görevli olan 9 hakim ve savcının görevine son verildi.

4.500’den Fazla Hakim ve Savcı İçin İhraç Kararı

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından meydana gelen süreçte HSK tarafından toplam 4.500’den fazla hakim ve savcı hakkında FETÖ üyeliğinden işlem yapılmış ve bu kişilerin meslekle arasındaki ilişki tamamıyla kesilmişti.

ssss

İlginizi çekebilir

Venezuela’da Darbe Girişimi!

Venezuela’da Darbe Girişimi!

Tema Tasarım | Osgaka.com