21 Şubat 2022 15:30 Güncelleme : 21 Şubat 2022 15:30

Herkes Önlemini Alsın! Meteoroloji Uyardı! Bu İllerde Kuvvetli Yağış Olacak!

Herkes Önlemini Alsın! Meteoroloji Uyardı! Bu İllerde Kuvvetli Yağış Olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan son çalışmaların ardından yurt genelindeki hava durumu hakkında bilgi verdi. MGM, Pazartesi günü geri döneceği tahmin edilen kuvvetli yağışlara karşı vatandaşlarımızı uyardı. Ayrıca Pazartesi günü bazı Doğu ve güneydoğu bölgelerinin yüksek kesimlerinde çığ tehlikesinin oluşabileceği de tahmin ediliyor. İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından aktarılan son bilgiler ve uyarılar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölgelerin hava durumu hakkında çarpıcı haberler vermeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre ülke genelindeki hava durumuyla ilgili son rapor da yayınladı. Buna göre Pazartesi günü kuvvetli yağışların yurt genelinde yeniden etkisini göstereceği konuşuluyor. Sel, erozyon ve çığ gibi durumlara karşı vatandaşlarımızın hazırlıklı olması gerekiyor. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelerin tüm detayları.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Son Tahminlerini Paylaştı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan son değerlendirmelerin ardından yurt genelindeki tahminlerini de paylaştı. Buna göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu, Hakkari çevrelerinde kar yağışlı, Artvin bölgesinin kıyı kesimlerinde sağanak yağışlı, diğer yerlerde ise az bulutlu ve açık geçecek bir hava durumunun oluşacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerinde çığ oluşma riskinin gözlemlendiği belirtildi. İç ve doğu kesimlerde ise buzlanma ve don olaylarıyla birlikte yer yer pusu ve sis olaylarının da görüleceği tahmin ediliyor. Özellikle Karadeniz bölgesindeki vatandaşlarımızın kuvvetli yağışlar ve sel tehlikesine karşı dikkatli olmaları gerekiyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Son Tahminlerini Paylaştı!

Meteoroloji Müdürlüğü Uyardı! Pazartesi Gününe Dikkat Edilmedi!

Meteoroloji Müdürlüğü’nden gelen son bilgilere göre Pazartesi günü yurt genelindeki yağmurlu hava geri dönüyor. Birçok il, sel ve kuvvetli yağış sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle özellikle Karadeniz ve Ege Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın yoğun yağışlara karşı dikkatli olmaları gerekiyor. İşte, Meteoroloji tarafından dikkat edilmesi söylenen Pazartesi gününe ait son tahminler.
• Hava Sıcaklığı
Pazartesi günü yurt genelindeki hava sıcaklığı 2 ila 4 derece artmasına rağmen Karadeniz ve Ege Bölgesi’nde yoğun yağışların devam etmesi bekleniyor. Geri kalan bölgelerde ise önemli bir değişikliğin olmayacağı kaydedildi.
• Rüzgar
Yurt genelindeki rüzgarların genellikle kuzey ve zamanla güney yönlü olarak hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bunun dışında yurt genelinde kuvvetli rüzgarların oluşması beklenmiyor.

Meteoroloji Müdürlüğü Çığ Tehlikesine Karşı Vatandaşları Uyardı!

Meteoroloji Müdürlüğü, sel tehlikesinin yanı sıra çığ tehlikesine karşı da tüm vatandaşlara uyarılarda bulundu. Özellikle Akdeniz’in yüksek kesimleri, İç Anadolu bölgesinin güneyi ve doğusu, Karadeniz Bölgesi’nin iç ve yüksek eğimli kısımları ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yerlerin çığ tehlikesi ile karşı karşıya olduğu açıklandı. Bu nedenle ilgili bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın olası bir çığ sorununa karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış