1993 doğumlu Fatih Uslu, namı değer Hidra, İngiltere’nin Durhan şehrinde doğdu. Ankara’da  yaşamaya 4 yaşında başladı. Küçük yaştan itibaren rap müziğe ilgisi ve sevgisiyle bu sanata tamamen bağlandı. Belli bir süre sonra elinde olan imkanlarla, amatör şekilde kayıt alıp, üretmeye başladı. Liseyi bırakmak durumda olan Uslu Sonrasında ise eğitim-öğretim hayatında devam etmek için Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde okumaya başladı.

Yaptığı albümler gayet dinlendi ve ilk zamanlar yeterli reklam ve desteği olmadığı halde, kitleyi üzerine çekmeyi başarmıştır ve kendini dinleyicilerine sevdirmiştir. Üretime devam ettikçe tarzını genel olarak sert imajda yaratmıştır. Ve git gide daha sert parçalar yaparak Türkiye’de genel bir kitleye ulaşmıştır.

 

Katıldığı freestyle yarışmalarından ilk olarak, Freestyle Fighters adlı yarışmada 50 üzeri insan arasında 1. olarak ödülü eline almıştır ve saygınlığını kazanmıştır. Diğer yandan 2013 yılında projelerine devam ederken, DevRap Freestyle yarışmasında da 1. gelerek Yenilmez albümünü yayınladı. Ve T-RAP camiasında ses getiren ve oldukça dinlenen rapçilerden biri oldu.