Hindistan’da yaşayan 12 yaşındaki kız çocuğunun hafta sonları evlerine tanımadığı insanlar ve babasının arkadaşlarının geldiğini ve kendisine tecavüz ettiklerini söyledi. Söz konusu olaylar yaşanmaya başlamadan önce, babasının arkadaşlarını sürekli eve davet ettiğini ve  alkol içip sarhoş olduktan sonra kendisini taciz ettiklerini dile getirdi. Eve gelen adamların annesiyle yatak odasına gittiklerini gördüğünü söyledi.

 

 

Tecavüz eden babasının arkadaşlarıydı

Günlerden birinde kızını arkadaşıyla odaya iten baba, kapıyı kitleyip tecavüze uğramasına neden oldu. Talihsiz kızın çocukluğu artık korkunç bir hayata dönüştü. Babasının eve sürekli birilerini getirip, onlardan kızının bedeni karşılığında para aldığını söyledi. Avukatlarının tahmini ise bu güne kadar en az 30 erkeğin tecavüzüne uğradığı yönünde. Durumu fark eden öğretmenleri 20 Eylül 2019 tarihinde ihbarda bulundu. Çocuk esirgeme kurumu altında korunmaya alınan talihsiz kıza yapılan testler sonrası, defalarca tecavüze uğradığı kesinleşti.

Kızın babası ve eve getirdiği 4 erkek yakalanıp “tecavüz ve çocuk istismarı” cezasıyla tutuklandı. Küçük çocuk tutuklananlar hariç 5 kişinin daha tecavüzüne uğradığı belirtti. Polis aramaları sonucunda tecavüz eden 5 kişi daha aranıyor. Polis ekiplerinin araştırmaları sonucu kıza tecavüz edenlerden 25 kişinin ismi ve fotoğrafları listelendi. Çocuğun bu şahısları belirlemesi isteniyor lakin, çocuk hiçbir şey hatırlamadığını söylüyor.

Sığınma evine giden kız bir kaç aydır kendisi gibi tecavüze uğramış kızlarla aynı odada kalıyor. Hindistan’da cinsel istismar, tecavüz genel olarak aile ve akrabaları sonucunda meydana geliyor. Hindistan’da tecavüz suçu altında tutulan kayıtlara göre, 2017’de 10 bin 221 küçük çocuk cinsel istismara, tecavüze maruz kaldı. Yıllar geçtikte bu oranın daha da üst seviyelere çıktığı gözlemleniyor.

Anne ise kızıyla arasında sürekli bir gerginlik olduğu ve onları cezalandırmak için böyle bir hikaye uydurduğunu iddia ediyor.