Bütün insanların saçları o kadar da parlak ve güçlü olmayabilir. Yapısından dolayı, genetiğinden dolayı, yapılan bakımdan birçok faktörden dolayı değişkenlik gösterir. Ama her kadının tek bir isteği vardır ki; oda muazzam,bakımlı saçlar.

Saçlarımızı daha hızlı nasıl uzatabiliriz?

Herşey de olduğu gibi sağlıklı beslenmek ve su tüketimi yine kendini gösteriyor. Saçlar yapısal olarak proteinden oluşur, ve proteinden beslenirler. Yani siz vücuda ihtiyacınız olan proteini, suyu, lifi verdikten sonra daha hızlı uzamaması için bir neden yok. Bazı protein kaynakları söyleyecek olursak;

Yumurta, tavuk, hindi, kırmızı et, balık vb…

Ayrıca saçlar için önemli elementlerden olmazsa olmazları ise vitaminlerdir. Vitamin olmazsa eğer vücutta, saçlardan ziyade sağlığınız zarar görür ki saçlarınızı da siz düşünün, Özellikle c vitamini alımı ve sebzelerden gelen gerekli lif, vitamin, mineral de etkili bir rol oynayacaktır. Vitaminsiz kalırsanız saçlarınız oldukça kırılır, incelir ve zarar görür. Hoş bir görüntü olmaz.

Bu dediklerime dikkat etmeniz gerektiği gibi, saçlarınıza ısı veren herhangi bir makine kullanmayın. Bu saçlarınızın yanmasına ve incelmesine sebep olacaktır. Saç bakım kreminizi düzenli kullanmayı unutmayın. Sonrasında da soğuk suyla durulamanızı tavsiye ederim, etkili olacak faktörlerden birisi.