İBB’den İndirim Kararı! 80 TL’ye Düşürüldü…

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda (Esenler Otogarı) otobüslerin giriş çıkış ücretlerine indirim yapıldı. Bu değişiklikle birlikte önceleri 130 TL olan ücret, 80 TL oldu.

İBB’den İndirim Kararı! 80 TL’ye Düşürüldü…
10.09.2019 - 16:21
675
A+
A-

İBB, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nı devraldı. Bununla birlikte ilk hizmetini indirim yaparak verdi. Fakat bu indirim vatandaşlara yaramıyor…

Biletlere Yansımayacak

Kararın otobüs firmalarını oldukça mutlu ettiğinin altını çizen Otogar Esnaflar Derneği Başkanı Şahap Önal, Yönetimin artık İBB’de olduğunu belirterek, otobüsçülerin maliyetlerinde çok yüksek artışlar olduğunu; İBB’nin bu kararıyla maliyetler çok az da olsa azalacak dedi. Bu indirimi bilet fiyatlarına yansıtamayacaklarını belirten Önal, maliyetlerin çok artmasından dolayı indirime gidilemeyeceğinin altını çizdi.

İmamoğlu Açıklamıştı

Birkaç gün önce İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Bayrampaşa’da yer alan 15 Temmuz Şehitler Otogarı’nın 15 günlük sürede içerisinde boşaltılacağını belirtmişti. Otogar İşletmecisi olan Avrasya Terminal işletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yıldırım ise iBB ile görüşme halinde olduklarını belirterek otogarı boşaltacakları bilgisini vermişti.