İBB’den Kırmızı Alarm! Talimat Verildi, Tüm İhaleler Durduruldu!

İBB’den Kırmızı Alarm! Talimat Verildi, Tüm İhaleler Durduruldu!
04.07.2019 - 16:44
36
A+
A-

İstanbul  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili  Mehmet Çakılcıoğlu imzasıyla İBB’nin bütün birimlerine gönderilen genelgeler belli oldu. Bu kapsamda İBB’nin tüm birimlerinde müdür ve üstü pozisyonlarında görevde olan kişilerin izinlerinin iptal edildiği, ödemeler, ihaleler, personel alımları, alım – satım ve kiralamalarının tamamının durdurulduğu açıklandı.

Ödenek Kullanımları Kısıtlandı!

Gönderilen bir başka genelgeyle ise personel ödemeleri ve ödenmemesi durumunda gecikme cezası, faiz gibi birçok yük getirecek borçlar dışında 3. kişilere yapılacak olan tüm ödemelerin geçici süreyle durdurulması kararı verildi.

İBB şirketlerinin tüm harcama birimlerine bütçeyle tahsis edilmiş olan ödeneklerin kullanımına da yayınlanan genelgeyle birlikte kısıtlama getirildi. Genel Sekreterlik, ödeme yapılmadan önce ön onay alınması gerekliliğini oluşturdu.

Bunun yanı sıra başka bir genelgeyle ise İBB’de müdür ve üzeri kadrolarda görev almakta olan yöneticilerin kanuni mazeret ve hastalık izni hariç tüm izinlerin tamamıyla durdurulduğunun altı çizilirken, anlık olarak izinde olanların “ivedilikle” göreve başlamaları istendi.

İlk Meclis Toplantısı: Pazartesi

TÜSİAD heyeti, İBB Başkanı İmamoğlu’nu tebrik amaçlı ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklama yaparak detaylara değinen İmamoğlu, ilk meclis gününün Pazartesi olduğunu anlattı. 39. belediye başkanıyla bir iş birliği toplantısı yapacaklarını, her türlü davetleri gerçekleştirdiklerini, böyle bir gün geçeceğini şimdiden belirtmek istediğini açıkladı.