İğrenç Tezgah! Türkiye’yi Kötü Göstermeye Çalışıyorlar

Türkiye tarafından güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu tamamen ortadan kaldırmak, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı dün resmen başladı. Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen sosyal medya hesaplarından birçok manipülasyon ve dezenformasyon girişimi yapılıyor.

İğrenç Tezgah! Türkiye’yi Kötü Göstermeye Çalışıyorlar
10.10.2019 - 10:38
50
A+
A-

Tarihte daha önce meydana gelen katliam fotoğraflarını kullanan terör örgütü yandaşı sosyal medya hesapları, bahsi geçen karelerin Türkiye’nin Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatları esnasında çekildiğini iddia ediyor.

Sosyal medya hesaplarında Türkiye’nin daha önceki yaptıklarının bunlar olduğunu aktaran şahıslar “tekrar yapmayacağını mı düşünüyorsunuz” tarzında paylaşımlar yapıyor.

Bu paylaşımda kullanılan fotoğrafların 90’lı yıllarda gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’na ait fotoğraflar olduğu ortaya çıktı.

Terör örgütü yandaşlarının sosyal medya üzerinden belirli etiketler oluşturup destekçi toplamaya çalıştığı da fark edildi.

Örgüt destekçilerinin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları esnasında dünya genelinden savaş ve katliam fotoğraflarını sosyal medya üzerinden manipülasyon ile dezenformasyon amaçlı kullandıkları ortaya çıkmıştı.

ETİKETLER: