İki Bakan Açıkladı: 5.000 Kişi Alınacak!

İki Bakan Açıkladı: 5.000 Kişi Alınacak!
Gündem, Yaşam 12 Temmuz 2019 12:27

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, canlı yayında müjdeli haberi vererek 5.000 yeni istihdam sağlayacaklarının altını çizdi. Bunun yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ta, 2019 yılı içerisinde 1000 tanesi Aile Sosyal Destek Programı kapsamında olmak üzere toplam olarak 4.321 personel alacaklarını duyurdu.

Bakan Ersoy, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının 2023 yılı için belirlenmiş olan 65.000.000.000 $ turizm geliri ve 75.000.000 turist hedefini yakalayabilmek amacıyla kurulan bir yapı olduğunun altını çizdi.

Türkiye turizminde markalaşma ve tanıtımı ön plana çıkararak oldukça yüksek kitlelere hitap etmek istediklerinin altını çizen Ersoy, kurulan bu ajansın özel sektör ve Bakanlık temsilcilerini bir arada barındıran bir yönetim kuruluyla yönetilecek olduğunun altını çizdi.

13 Kişilik Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulunun sektörden sağlayacak olduğu kaynağı nereye nasıl harcayacağına kendisinin karar vereceğini ifade eden Ersoy, 13 kişilik yönetim kurulu ekibinde Bakan, Bakan Yardımcısı ve Tanıtma Genel Müdürü, THY Yönetim Kurulu Başkanı, İGA ve TAV havalimanları. Bunlar haricinde Acentacıları temsilen seyahat acentaları arasından oylamayla da bir temsilci almak istediklerini vurguladı.

Markalaşma Problemi Var

Türkiye’nin 7 bölgesinden turizm işletmesi bulunan tesisleri arasından oylamayla seçilecek olan adayların da ajansta bulunması istekleri bulunduğunu aktaran Ersoy, ajansın eğitim, sağlık turizmi gibi birçok önemli tanıtım gerektiren konuları masaya yatırarak nokta atışı kararlar alacağını aktardı.

Yaklaşık 5.000 İstihdam!

Bakan Ersoy, kazı sürelerini 12 aylık süreye yaymak ve hızlandırmak için yaptıkları çalışmaları da değerlendirme altına alarak, 4.000’e yakın işçi, 600’e yakın arkeolog, 250 civarında sanat tarihçisinin 3 yıl içerisinde kademe kademe istihdam ettirileceğinin de altını çizdi.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com