İmamoğlu Müjdeyi Verdi! Resmen İBB’ye Geçti…

Bayrampaşa Otogarı'nın otoparkının İSPARK'a devredilmesiyle ilgili alınan ihtiyati tedbir kararı, İBB tarafından yapılan itirazla birlikte kaldırıldı. İBB Başkanı İmamoğlu, perşembe günü saat 16.00'da otoparkın İSPARK'a devredileceğinin, Kurban Bayramı boyunca da ücretsiz olacağının müjdesini verdi.
İmamoğlu Müjdeyi Verdi! Resmen İBB’ye Geçti…
Ekonomi, Gündem, Yaşam 7 Ağustos 2019 09:57

İBB Başkanı İmamoğlu, Saraçhane merkez binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemle ilgili açıklamalar yaptı.

Dün kendisinin oldukça şaşırdı ve üzüldüğü bir yargı kararı olduğunu anlatan İmamoğlu, bugün İBB Hukuk Müşavirliği tarafından yapılan girişimlerle birlikte söz konusu yürütmeyi durdurma kararı hakkında iptale gidildiğini ve verilen ihtiyati tedbir kararının kaldırıldığını söyledi.

Şuanda önlerinde hiçbir engel olmadığını söyleyen İmamoğlu, Perşembe günü saat 16.00 itibarıyla, tüm birimlerle birlikte Bayrampaşa Otogarı’na gidecek olduklarını, yani güvenlik firması olan İSTGÜVEN’den, İSTAÇ’a, temizliğinden, zabıtasıyla kim var kim yok orada olacaklarını açıkladı.

Hızlıca verilmeyen bütün hizmetlerin verilmesi konusunda da tedbirler alacaklarını açıklayan İmamoğlu, lavabodan tuvalete, aydınlatmadan temizliğe ne varsa ilgileneceklerini aktardı. bu sürecin oldukça değerli olduğunu ifade eden İmamoğlu, otogarın yarınlara hazırlanabilmesi için ilk olarak oradaki tehdit oluşturan durumları ortadan kaldırmanın gerekli olduğunu söyledi.

ÜCRETSİZ

İBB’ya ait olan bir mülkiyette, kulanım süresinde sona gelinmiş bir ortamda gerekli tedbirleri alma noktasında ısrarcı ve takipçi olacaklarını da belirten İmamoğlu; bu konuyla ilgili Vali ile çok sıkı bir istişare içerisinde olduklarını belirterek, perşembe günü orada olacaklarını söyledi.

Ayrıca bir müjde de veren İmamoğlu, Kargaşayı ortadan kaldırmak ve Kurban Bayramı’nın daha güzel geçmesini sağlamak için bayram süresince (9-15 Ağustos) tarihleri arasında ortaya gelip yolcusunu uğurlamak ya da karşılamak isteyen tüm İstanbulluların özel araçlarına otogarı ücretsiz sunacaklarını belirtti.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com