İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın Davetine Yanıt!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Büyükşehir Belediye Başkanı’nı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etti. Davet edilenler arasında CHP’li Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer’de yer alıyordu. İmamoğlu konuyla ilgili açıklama yaptı…

İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın Davetine Yanıt!
10.09.2019 - 13:38
488
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 30 belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etmesinin ardından CHP’li Belediye Başkanlarının katılıp katılmayacağı büyük merak konusu olmuştu. Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazeteciler tarafından kendisine yöneltilen “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine katılacak mısınız?” Sorusuna yanıt verdi. Tabii ki, diyen İmamoğlu, neticede kendilerinin bireysel görüşme noktasında bir taleplerinin olduğunu; fakat Erdoğan’ın tüm Belediye Başkanlarıyla, belediye sorunlarını görüşmek adına ya da yeni dönemi tartışmak adına toplantı daveti yaptığını; katılacağınıs öyledi.

İşbirliğine İhtiyaç Olduğunu Söyledi

Şehirlerin ve büyükşehirlerin sorunlarını Cumhurbaşkanıyla paylaşma imkanlarının olacağını ileten İmamoğlu,  Kendilerinin devletin her kademesiyle maksimum diyalog, maksimum ilişki anlayışıyla çalışmak istediklerini aktararak; neticede vatandaşların hizmet beklediğini söyledi.

Hem ana merkezden hem de hükümetten hizmet bekleyen vatandaşların bu isteklerini karşılamak adına ülkenin her kademesinin işbirliğine ihtiyacı olduğunu belirtti. Kendilerinin bundan kaçınacak, ya da set koyacak bir anlayış içerisinde hiçbir zaman olmadıklarını ifade eden İmamoğlu, olmayacağız da dedi. Ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu daveti için kendisine teşekkürlerini iletti.

Tunç Soyer’de Açıklama Yaptı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de Cumhurbaşkanı tarafından gönderilen bu davetle ilgili olarak “Tabi ki gideceğiz, koşa koşa gideceğiz” açıklamasında bulundu.

Mutlaka bir şeyler söyleyeceklerini ifade eden Soyer, “biz dersimizi çalışalım, bakalım” dedi.