Güzide illerimizden tarihi yapısıyla, etnik dokusuyla ve kendine has güzellikleriyle ülkemizde ayrı bir yere sahip Ağrı’nın doğal güzellikleri ve kültürel değerlerinin uluslararası mecrada tanıtılması amacıyla Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show 2020-21 Kış Kreasyonu Dijital Platform Defilesi’nin çekimleri gerçekleştirildi.

 Ağrıda Fransız ekolleri taş çıkartacak, içerisinde bolca etnik dokunuşlar barından bir moda etkinliği gerçekleştirildi. İnanışlara göre Nuh’un gemisinin büyük tufandan sonra demir attığı savunulan Ağrı dağının hemen eteğinde bulanan Üzengili köyünde sonlandırılan moda etkinliğinde bir çok ünlü manken yer aldı, bunların arasından en çok dikkat çeken şüphesiz Didem Soydan ve Wilma Elles oldu.

Ağrı’yı Dünya’ya Tanıtacak

Ağrı’nın kendine has kültürü ve tarihi dokunuşunu dünya ya tanıtma amacı ile gerçekleştirilen moda etkinliği tam 50 ülkede yayınlanacak. Bu projenin içinde yer aldıkları için çok mutlu olduklarını belirten Didem Soydan, Wilma Elles, Şevval Şahin ile Yiğit Markus Aral, “Ağrı Dağı’nın önünde, Meşar Köyü’nün doğal ortamında yer almak bizi çok heyecanlandırdı. İlk kez böyle bir etkinlikte yer alıyoruz ve gördüklerimiz karşısında çok etkilendik. Bölgenin tanıtımını da amaçlayan ve pek çok farklı noktada yapılan çekimlerde yer aldığımız için çok mutluyuz” dediler. Ünlü mankenler, defilenin ardından tarihi bölgeyi gezdi.