Genç İngiliz Model  Diamond Bay Cliffs, Avustralya’ya taşınarak yeni bir hayata başlamıştı. Cliffs, özellikle düğün fotoğrafçılarının kullandığı tehlikeli bölgede, uçurumun kenarına selfie çekmek için çıktı. 21 yaşındaki genç model, sosyal medyada selfie çekmek istediği mekanla ilgili görsellerin ilgisini çekmesiyle bölgeye gitti.

Kayalıkların üzerine çıkan Cliffs, selfie çekmek üzereyken dengesini kaybetti. Uçurumdan aşağı düşen model feci bir biçimde hayatını kaybetti. Olay yerine ulaşan polis ekipleri kurtarma çalışmalarına başladı. Modelin cansız bedeni adli tıp kurumuna kaldırıldı.Polisten yapılan açıklamada, Cliffs’in Cumartesi gecesi arkadaşlarıyla eğlendikten sonra sabah 06.30 sıralarında bölgeye gittiği bildirildi.

Genç modelin sevenleri duyduklarına inanamadı. Sosyal medyada genç model anılarak, övgüler aldı. Genç modelin melek gibi saf ve temiz olduğu ifadeleri sosyal medyadaki yerini aldı. 21 yaşındaki modelin kısa süre önce Avustralya’ya taşındığı ve yeni bir hayat kurmak istediği öğrenildi.  Sydney’deki bölgenin sık sık ziyaret edildiği ve manzarasının güzel olduğu belirtildi. Manzarasıyla ziyaretçilerin ilgisini çeken bölge görsel anlamda iyi olduğu kadar tehlikeli.