Konya Selçuklu ilçesinde inşaatta çalıştığı esnada üzerine mermer blok düşen Ahmet Burak Türkyılmaz, hemen hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan testler esnasında belinde tümör olduğunu öğrenen şahıs, erken teşhis sayesinde tümörden kurtuldu.

Kazada yaralanan Türkyılmaz, özel bir yerde çalıştığı esnada üzerine mermer parçası düştüğünü, 1 metre uzunluk – 60 santimetre genişliğe sahip olan mermer parçasının düşmesiyle beraber ambulansla hastaneye geldiğini ifade etti. Hastaneye gelmesiyle birlikte ilaçlı tomografisi çekilen Türkyılmaz, bunun sonucunda belin sağ bölümünde bir parça olduğunu gördüklerini, fakat mermerin sol tarafa düştüğünü ifade edip, ardından hemen göğüs hastalıkları doktorunun geldiğini ve olmaması gereken bir parça olduğunu, buna bakılması gerektiğini ilettiğini ifade etti.

Yapılan kontroller sonucunda belde kötü huylu bir tümör olduğunu ve kanser olduğunu öğrendiğini belirten Türkyılmaz, bu parçanın erken teşhis sayesinde hemen alındığını anlattı.

Erken Tedavi

Erken teşhis olunmasaydı kanserin yavaş yavaş tüm vücuduna yayılacağını anlatan Türkyılmaz, erken tedavi sayesinde yeni bir hayata kucak açtığının altını çizdi. Bu tümörün kendisinde herhangi bir şekilde bir yan etki oluşturmadığını, ağrısı sızısı olmadığını belirterek, bunun için en az yılda bir kez her insanın check up yaptırması gerektiğini anlattı.

“Bunları işaret olarak görüyorum”

Ailesi tarafından yapılan zorlamalarla birlikte hastaneye gelerek tümörü aldırdığını ileten Türkyılmaz, ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleştiğini, birkaç gün içerisinde taburcu olduğunu anlattı. Şuanda çok iyi olduğunu ileten Türkyılmaz, mermerin kendi üzerine düşmesinin ise ” bu hayatta her şeyde bir hayır vardır ” sözüyle bire bir alakalı olduğunu anlattı.

5 Santimetrelik Tümör Çıktı

Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Serdar Özkan, Hastanın travma hastası olduğu fakat travma dışında da akciğer görüntülerinde anormal parçaların görüldüğünü  aktardı. Bunun üzerine hastayı değerlendirdiğini ifade eden Özkan, travmanın sol göğüs kafesinde olduğunu fakat sağ tarafta kötü huylu tömür olduğunu farkettiklerini iletti.

Ameliyatla içerideki yağ bezi olan tümörü iki kaburgayla birlikte göğüs kafesinden çıkardıllarını anlatan Op. Dr. patolojik incelemelr sonucunda da cerrahi sonuçların tamamıyla temiz geldiğini anlattı, yaklaşık 5 santimetrelik tümörün tesadüfen bulunduğunu ve büyümeden alındığını söyledi.