Facebook’a ait sosyal medya uygulaması olan Instagram’da son bir kaç saattir Türkiye ve Avrupa genelinde problem yaşanıyor. Bazı kullanıcılar Instagram uygulamasında yaşanan problemden dolayı sorunun kendilerinde mi yoksa genelde mi olduğuna dair merak içinde. Ama aldığımız bilgiler doğrultusunda Instagram’da Avrupa ve dünya genelinde erişim problemleri olduğu yönünde.

12 Aralık 2019 İnstagram Erişim Problemi

İnstagram’da 11 Aralık Çarşamba günü akşam saatlerine doğru erişim sıkıntısı yaşanıyor. Dünya genelinde olan sunucu tabanlı problemleri dolayısıyla sevilen sosyal medya uygulamasında kullanıcılar problem yaşıyor. Instagram tarafından açıklanan resmi bir açıklama henüz yok ama problem downdedector’den de görüleceği üzere dünya genelinde problemler yaşanıyor.

İşte instagram ile ilgili problem yaşanan yerlerin haritası;

Sosyal medya uygulamaları artık hayatımızın tam anlamı ile bir parçası haline geldi. Elektrik, su veya internet kesintisi olduğunda yaşanan rahatsızlık gibi sosyal medya uygulamalarında da yaşanan problemler kaygı ve sıkıntı yaratıyor. Sosyal medya mecralarını paylaşım veya eğlence amacı ile kullanımı dışında ticari amaçla kullanımı da olduğu için maddi kayıplara da neden olabiliyor.

Instagram’da geçtiğimiz günlerde devreye alınan beğeni sayılarının gösterilmeme güncellemesi ile kullanıcılar rahatsız olsa da Instagram hala en çok kullanılan sosyal medya uygulaması. Ufak bir kesinti olsa bile kaosa sebep olabiliyor.

Bağlantı problemi ile güncel gelişmeleri devamlı paylaşıyor olacağız.