24 Şubat 2022 15:35 Güncelleme : 24 Şubat 2022 15:35

İnstagramda Gizlilik Kalmadı! Yeni Özellik Sayesinde Artık Herkes Görebilecek

İnstagramda Gizlilik Kalmadı! Yeni Özellik Sayesinde Artık Herkes Görebilecek

Meta Inc.’ den İnstagram için birçok kişiyi şaşırtacak bir özellik daha geliyor. Burada da gizlilik kalmadı dedirtecek bu özelliğe bazı kişiler çok sevinirken bazı kişilerin ise hiç hoşuna gitmeyeceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz yıllarda eski ismi ile Facebook şirketinin kurucusu Mark Zuckerberg, bünyesine İnstagram’ı satın alarak yoluna devam etmişti. Dünya üzerinde en çok kullanılan ve paylaşım yapılan sosyal paylaşım sitelerinin başında olan İnstagram’a bu satın alınma durumu sonrasında pek çok yeni özellik eklenmiş ve çeşitli restorasyonlar yapılmıştı. Geçtiğimiz yıl Facebook şirketi ismini Meta olarak değiştirirken sahibi olduğu pek çok sosyal paylaşım ve haberleşme sitesine de birbirinden farklı güncellemeler yapılmaya başlanmıştı. En son yapılacağı duyurulan güncelleme ise pek çok kişinin beğendiği bir özellikken bazı kişiler için de gizlilik ihlali olarak algılandı. 

İnsatagram’a Yeni Özellik: Artık Çevrimiçi Olup Olmadığınız Görülecek

Meta Inc. İnstagram’ın hikayeler kısımda yeni bir güncelleme yapılacağını duyurdu. Yapılacak olan güncellemeye göre hikaye paylaşan kişinin çevrimiçi olup olmadığı görülebilecek. Meta Inc.’den yapıla son açıklamalara göre İnstagram Hikayeler ve mesajlar bölümü için üç boyutlu avatarlar gelecek. Üstelik şirket yalnızca bununla kalınmayacağını Facebook ve Messenger’ da kullanılan avatarların da güncelleneceğini duyurdu.

İnsatagram’a Yeni Özellik: Artık Çevrimiçi Olup Olmadığınız Görülecek

İnstagram Yepyeni Güncellemelerle Kullanıcılarına Eşsiz Bir Kullanım Vaat Etmeye Devam Ediyor

Yine Meta Inc.’den yapılan açıklamaya göre avatarların görünüşlerinde özellikle engelli bireyler için daha fazla alan yer alacak. Üstelik kullanıcılar artık kendi üç boyutlu avatarlarını da ekleyebilecekler. Meta Inc. Uzun zamandır kullanıcılarının talep ettiği bu özellikleri test etmeye başladı. Bağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi’nin geliştirdiği yepyeni özelliklere göre artık kullanıcılar profil sayfalarındaki paylaşımları istedikleri gibi dizayn edebilecekler. Meta Inc.’ye bağlı İnstagram uygulaması şu an yalnızca paylaşılan hikayelerin kronolojik sıralanmasına izin verirken yapılan yeniliklerle birlikte eski gönderileri de öne çekmek mümkün olacak. Üstelik artık yalnızca paylaşılan postlarda değil hikayeler için de beğeni imkanı sağlanacak. Mesaj gönderme ikonunun yanında bulunacak küçük bir kalp işareti kullanıcıların hikayenizi beğenmesine olanak sağlayacak.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış