16 Şubat 2022 09:00 Güncelleme : 15 Şubat 2022 23:20

iPhone’dan Gizli Bir Uygulama! Daha Önce Bu Uygulamaya Keşfetmediğinize Eminiz

iPhone’dan Gizli Bir Uygulama! Daha Önce Bu Uygulamaya Keşfetmediğinize Eminiz

iPhone'dan gizlenen bir uygulama daha ortaya çıktı! Muhtemelen iPhone kullancıları daha önce bu uygulamaya denk gelmedi. İşte görünce şok olacağınız o uygulama1

Apple'ın iPhone modellerinin içinde muhtemelen daha önce bilmediğiniz bir uygulama var. Bu uygulama iPhone'a gömülü bir şekilde oluşturulmuştur ve yalnızca arama yoluyla erişilebilir haldedir. Hatta O kadar gizli ki ana sayfada bile yok. Takvimler 2007'yi gösterdiğinde, Apple'ın kurucu ortağı Steve Jobs, şirketin ilk iPhone'unu çıkarmıştı. 2007'den sonra şirket, iPhone 3G, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone X dahil olmak üzere bir dizi yeni ve 'daçok beğenilecek model çıkardı. Bu süre zarfında, bu telefonların işletim sistemi iOS'ta çok sayıda değişiklik yapıldı. Son olarak iOS 15 ve daha yüksek sürümlerin tanıtımıyla doruğa ulaştı. iOS güncellenirken iPhone arayüzünde çeşitli değişiklikler yapıldı. Uygulama Arşivi bu değişikliklerden bir örnektir. Tüm uygulamalar, Uygulama Arşivinde durur. Ancak gizli bir uygulama bir istisna yaratıyor. Tüm ayrıntılar haberimizde…

iPhone'un Gizli Uygulaması

Çoğu iPhone modelinde, kullanıcıların çoğunun bilmediği bir uygulama bulunur. Bu uygulamanın adı Kod Tarayıcı. Uygulama, iPhone'un ana ekranında veya Uygulama Arşivi'nde görüntülenmiyor. Peki, Kod Tarayıcı uygulamasına nasıl erişiliyor?

iPhone'un Gizli Uygulaması

Iphone Gizli Uygulaması Kod Tarayacıya Nasıl Erişilir?

iOS'ta tek yapmanız gereken Kod Tarayıcı uygulamasını aramak. Bu nedenle, ekranın en altına gidin. Siri Önerileri ve bir arama çubuğu görüntülenecektir. Arama çubuğuna "kod tarayıcı" yazın. Uygulamalar sekmesinin altında, ortasında bir tarama simgesi olan bir "Kod Tarayıcı" programı bulacaksınız. Hepsi bu kadar. Bu uygulamayı açtığınızda, karşılaştığınız tüm QR kodlarını tarayabileceksiniz. Sonuçta günlük hayatta karşılaşacağınız QR kodlarını taramak uygulamanın ana işlevidir. The Sun'a göre bir restoran veya kafede QR kodunu tarayarak menüyü görüntüleyebilirsiniz. Bu gizli uygulamayı, Uygulama merkezine eklemek de mümkün.

Her iphone Bu Uygulama İçin Uygun Olmayabilir

Tüm iPhone'lar bu gizli yazılımla uyumlu değildir. Çünkü bu özellik yalnızca iOS 14 ve sonraki sürümlerde kullanılabilir.

Bu Gizli Uygulamanın Kullanışı Pratik mi?

Apple'ın iPhone'undaki kamera yazılımı QR kodlarını okuyabilir. Sonuç olarak böyle bir uygulamanın varlığı gereksiz ve zaman alıcı olarak görülmektedir. Kamera uygulamasına girmek ve bir QR kodunu okumak daha kolay bir seçenektir. Ancak son karar elbette kullanıcıya aittir.

Etiketler

Teknoloji  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış