İran’da Dehşete Düşüren Olay: Bir Komutan Daha Öldürüldü!

İran’da Kasım Süleymani’nin öldürülmesinden sonra bir olay daha yaşandı. Bugün sabah saatlerinde yine Süleymani’nin de bağlı olarak görev yaptığı Devrim Muhafızları Ordusu’ndan kötü haber geldi. Bu orduya bağlı bir teşkilatın komutanı evinde düzenlenen silahlı saldırı sonucunda öldürüldü.

İran’da Dehşete Düşüren Olay: Bir Komutan Daha Öldürüldü!
22.01.2020 - 13:03
265
A+
A-

İran, 3 Ocak 2020’den itibaren 2. büyük şoku daha yaşadı. Süleymani’nin öldürülmesinin sonrasında İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı olarak görev yapan ve sadece dini liderlerden emir alan Besic Teşkilatı’nın komutanı Yüzbaşı Muceddemi, evinde silahlı saldırıya uğrayarak hayata gözlerini yumdu.

Ortalık Karıştı

İran’da 3 Ocak 2020 tarihinde ABD Başkanı Trump’ın emriyle gerçekleştirilen hava saldırısı sonucunda öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı olan Kasım Süleymani’nin sonrasında 22 Ocak tarihinde sabah saatlerinde bir komutanın daha öldürülmesi İran’da nabzı son seviyeye çıkarttı.

Yüzü Maskeli Kişiler Evi Bastı

İran’da faaliyetlerine devam eden yarı resmi haber ajansı olan Fars Haber Ajansı’na göre, Muceddemi’nin Şadgan şehrinde bulunan Darhovin bölgesi üzerindeki evinde; sabah saatlerinde kimlik tespiti yapılamayan yüzü maskeli kişiler tarafından saldırıya uğrayan Muceddemi hayatını kaybetti.

Kasım Süleymani Olayı

Kasım Süleymani, bundan 19 gün önce 3 Ocak 2020’de Irak’ın başkenti olan Bağdat Havalimanı’nda ABD tarafından gerçekleştirilen füzeli saldırı sonucunda hayata gözlerini yummuştu. Kasım Süleymani’nin öldürülmesiyle ilgili emrin, ABD Başkanı Donald Trump tarafından verildiği, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’ca açıklanmıştı.

Olayın perde arkasının ortaya çıkması ve her şeyin netlik kazanmasıyla birlikte İran’da halk sokaklara dökülerek eylem yapmaya başlamış ve ABD’ye olan kinle nefretlerini dile getirmişlerdi.

ETİKETLER: