İrem Derici’yi farklı kılan özelliklerden biri de dobra olmasıdır. Gerek katıldığı tv programlarında gerek kendi yaşantısında oldukça açık sözlü bir kadındır.

Hemcinslerine ilgi duyduğun oldu mu hiç ?

İrem Derici sosyal medyayı aktif kullanan müzisyenlerden biridir. İrem Derici’nin açık sözlü olmasından kaynaklı, verdiği cevaplar da oldukça şaşırtıcı ve beklenmedik  olabiliyor. İnstagram takipçisinden, ” Hemcinslerine ilgi duyduğun oldu mu? Yani kızlara” şeklinde bir soru geldi. İrem derici şu şekilde bir cevap verdi: “Ben de sağlama yapmış oldum. Bugüne kadar olmadı”diye cevapladı. Bu sorunun ardından “Sanki sizde kızlara ilgi duyuyor algısı var biraz gibi ama” diye bir soru geldi. Bu soruyada açık sözlülükle cevap veren İrem Derici şöyle cevapladı: “Ay aman kime ne duyduğum ne fark eder? Küpeştelere ilgi duyuyorum ben, küpeşteseksüelim. Oldu mu aşkım” diye cevap verdi.  

Bakire misin?

2014 yılında Rıza Esendemir ile evlenen İrem Dericinin birlikteliği iki yıl sürmüştür. Yine instagram aracılığıyla takipçisinden gelen bir soru ise “Bakire misin?” sorusu oldu. İrem Derici bu soruyu Meryem Ana’nın bir fotoğrafıyla yanıtlayarak “Hatta kalın lütfen bağlıyorum” şeklinde cevapladı.