Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde mesleki eğitim verdiği programlara devam ediyor, şartlara uyarak programa katılırsanız günlük 100 TL’ye kadar ödeme alabilirsiniz. Böylece hem meslek edinip hem de 9 ay boyunca günlük dolgun sayılacak bir ödeme alabilirsiniz.

İŞKUR kendi bünyesinde oluşturduğu kurslar ile vatandaşları meslek sahibi yapıyor, şartları sağlayarak programa katılanlar hem meslek sahibi oluyor hem de kurs sonunda devlet kurumundan onaylı bir sertifika sahibi oluyorlar ayrıca bununla da kalmıyor programa katılanlara İŞKUR eğitim aldığı gün tekelinde ödemede yapıyor.

İŞKUR, iş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 89,4 TL, öğrenciler için 67,05 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 44,7 TL zaruri gider ödemesi yapacak. Bunun yanı sıra, 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL ve işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği verilecek. 

Programın İsmi : “İş Başı”

İsminden de anlaşılacağı üzere, İŞKUR bünyesine kayıtlı vatandaşlara verdiği mesleki dersin yani teorik dersin, pratik de uygulanarak tam anlamıyla tecrübe edilmesine ve pekiştirilmesine olanak sağlamaya çalışıyor. Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki bir deneyime sahip olmalarını ve gerçek çalışma hayatında tecrübe edinmelerini sağlayan bu programa aslında bir staj gözüyle de bakılabilir.

İşyerini kendiniz bulabildiğiniz gibi kurumdan da talep edebiliyorsunuz bu süreçte maaşlarınız ve sigortanız İŞKUR tarafından karşılanıyor. Hem mesleki deneyim elde ediyorsunuz hem de para kazanıyorsunuz, üstelik çalıştığınız kuruma kendinizi sevdirirseniz bu program sonrası orada tam zamanlı çalışma şansını da yakalamış oluyorsunuz.

Bu Programa Kayıt Olmak İsteyenler İçin Açıklayıcı Bir Video