21 Şubat 2022 23:58 Güncelleme : 21 Şubat 2022 23:58

İslam Memiş Açıkladı! Altın da Değil Dolar da Bunu Aldıysanız Yaşadınız!

İslam Memiş Açıkladı! Altın da Değil Dolar da Bunu Aldıysanız Yaşadınız!

Dolar ve altın konusunda milyonlarca kişinin takip ettiği İslam Memiş, kurlar hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı. Memiş, doların dengede olacağını söylerken altın ve gümüş hakkında şok eden açıklamalarda bulundu. Yatırımcılar önlemlerini almaya başladılar bile. İşte, İslam Memiş'in dolar, altın ve gümüş hakkında yaptığı şoke eden açıklamalar.

Dolar ve altın fiyatlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan İslam Memiş, piyasalardaki son durumu yatırımcılar için değerlendirdi. Sosyal medya hesabı üzerinden şok ifadeler kullanan Memiş, gümüş fiyatlarının ciddi bir biçimde yükseleceğine dikkat çekerken dolar konusunda avantajlı olan kesimi de açıkladı. İşte, dolar ve altın uzmanı İslam Memiş’in yatırımcıları şoke eden açıklamaları.

İslam Memiş’e Göre Gümüş Fiyatları Nasıl Şekillenecek?

Şu an gümüşün gram fiyatının 10 lira civarında olduğuna dikkat çeken İslam Memiş, ‘’Gümüşün gram fiyatının şu anki koşullarda 10 liranın üzerinde kalacağını tahmin etmiyorum. İşgal durumunda ons altının artışıyla birlikte gram altın ve gümüşte de artışlar göreceğiz. Yıl sonunda gümüşün gram fiyatının tam 20 lira olacağını tahmin ediyorum. Gümüşün ons fiyatının ise 40 dolar seviyesinde gitmesini bekliyorum. Yıllık öngörümde de herhangi bir değişiklik olmadığını paylaşmak isterim.’’ ifadelerini kullandı. Bu açıklamalara göre yatırımcılar, altın ve gümüş fonunda yoğunlaşma kararı aldılar. 

İslam Memiş’ten Şok Eden Dolar ve Euro Açıklaması!

Altın ve gümüşün yanı sıra Dolar ve Euro için de açıklamalarda bulunan İslam Memiş, ‘’FED tarafından piyasalarda bir sürpriz yapılmadı. Euro, TL kurunu ve dolar kurunu takip etmeye devam edecek. Euro dolar paritesinde de herhangi bir agresif dalgalanma olmasını beklemiyorum. Belki tepki yükselişleri olabilir fakat yakın zaman içerisinde çok yüksek bir dalgalanmanın olmayacağı görüşündeyim. O yüzden Dolar ve Euro sahiplerinin çok dikkat etmeleri gerekiyor.

İslam Memiş’e Göre Gram Altın Ne Kadar Olacak?

Gram altın hakkındaki düşüncelerini de sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Memiş, ‘’Gram altın, ons değerinden destek görerek kendini 800 liranın çok daha üzerine attı. Ancak bu yükselmenin kalıcı olacağını pek düşünmüyorum. Bu hafta gram altını 790 – 820 lira aralığındayken takip edeceğim. Altının ons fiyatını da 1840 – 1860 lira arasındayken izleyeceğim. Kısa vadeli yükselişlerin kalıcı olmayacağını söylemek istiyorum. Yıl sonunda gram altın 1450 lira olurken ons altının fiyatı 2150 dolar olacak. Bu nedenle altın yatırımcılarının sabırlı olmaları gerektiğini ve her yükselişi dikkatle izlemeleri gerektiğini belirtmekte fayda var.’’ ifadelerini kullandı. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış