Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen İstanbul depremi, büyük bir depremin habercisi mi değil mi tartışılırken, farklı ağızlardan ilginç yorumlar geliyor. Ünlü astrolog Sezen Tatlı da, yaptığı bir açıklamayla çok konuşulanlar listesine girdi. Tatlı, birkaç tarih verdi ancak 1999 depremi gibi şiddetli bir deprem beklemediğini söyledi.

Sezen Tatlı’nın açıklamaları şu şekilde:

– “Son dönemlerde art arda yaşanan sarsıntılar hepimize deprem korkusunu tekrarlattı. Deprem konusunda bizleri neler beklediğini değerlendirdim.”

“99 yılı gibi bir deprem beklemiyorum”

“Ülke olarak 1999 yılının Ağustos ayında yaşanan deprem felaketi bizlere zorlu sınav yaşattı. Böyle bir depremin tekrar yaşanmamasını ümit ediyorum.”
“Deprem olasılığını ve ülkemizi tekrar felakete götürebilecek bir durum var mı diye değerlendirdiğimde, özellikle 99 yılında yaşanan büyük deprem felaketi kadar büyük bir deprem beklemiyorum.”

3-4 Ekim ve 1 Kasım’a dikkat

“Fakat çok büyük bir deprem olmasa da, 3-4 Ekim’e kadar sarsıntılar meydana gelebilir. Ayrıca 1 Kasım gününe dikkat etmemiz gerektiğini ve o gün sarsıntıların olabileceğini söylemek istiyorum. Bu süreçleri atlatırsak, deprem kaygısından kurtulabileceğimizi öngörmekteyim.

Kötücül gezegenler toprak burcunda

“Deprem hepimiz psikolojik olarak sarstı. Kötücül gezegenlerin toprak burcunda olması, en devrilmez yapıları bile kökünden söküp atabilecek güçte.”

Her duruma hazırlıklı olmak gerek

“Deprem denildiğinde akıllarımız 99 yılına gidiyor ve otomatik olarak felakete sürükleyecek depremler bekliyoruz. Tabi ki her olası durumlara hazırlıklı olmak gerek ama sarsıntılar devam etse de, 99 yılına benzer bir deprem öngörmüyorum.'”