İstanbul – İzmir Otoyolu Geçiş Ücreti Ne Kadar? Belli Oldu…

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, İstanbul - İzmir otoyolu geçiş tarifeleri hakkında bilgi verdi. Bu kapsamda normal bir araç için gidiş dönüş ücreti 500 küsür TL oldu. İşte net ücretler...
İstanbul – İzmir Otoyolu Geçiş Ücreti Ne Kadar? Belli Oldu…
Gündem, Yaşam 5 Ağustos 2019 09:11

İstanbul – İzmir arasını 3.5 saate kadar düşüren İstanbul – İzmir Otoyolu geçiş ücreti en çok merak edilen konulardan birisi oldu. Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açılışı gerçekleştirilen söz konusu otoyolla ilgili geçiş ücretleri hakkında bilgi verdi. Erdoğdu tarafından açıklanan ücretlere göre bir aracın gidiş dönüş ücreti 500 TL’den fazla.

İstanbul – İzmir Otoyolu Geçiş Ücreti Ne Kadar?

3.5 Saate Düşecek

İstanbul ve İzmir arasında 8.5 saati bulan seyahat süresi bu yol sayesinde sadece 3.5 saat olacak. Otoyolun 192 kilometrelik kısmı, dün Erdoğan tarafından açıldı.

Toplam Harcama: 7 Milyar $

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, söz konusu proje için toplan harcanan tutarın 7 milyar $ olduğunu belirtti. Bunun 2.5 milyar lirasının ise idarece kamulaştırma işlemleri için harcandığını söyledi. Turhan, 7 Milyar $’lık bu ücretin ise, projeyi yapıp işletecek şirket tarafından karşılandığını ve kamu kaynağı kullanılmadığını ifade etmişti.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com