İstanbul’da Bina Çöktü! Son Dakika

Son dakika haberine göre, İstanbul’da Bahçelievler’de bulunan bina birden bire çöktü. 7 katlı olan bu binada oturan kimse yoktu. Ancak bina yanından geçenlerin enkazın altında kaldıkları iddia edildi. Olayın olduğu yere AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. Bahçelievler Belediye Başkanı ise binanın içinde birkaç hurdacı olduğunu bildirdi.

İstanbul’da Bina Çöktü! Son Dakika
14.02.2020 - 17:12
52
A+
A-

Bahçelievler’de meydana gelen olay, Siyavuşpaşa Mahallesi Narlı Sokak’ta gerçekleşti. 7 katlı bir apartmanın çökmesi ile çevredekilere ve o sokakta olan otomobillere de zarar geldi. İstanbul Valiliği’nin yaptığı açıklamada, “Kentsel dönüşüm ile yıkılacak olan bina bir ay öncesinden boşaltılıp, binada yaşayan insanlar çıkartılmıştı. Binanın çökmesi konusunda henüz sebep bilinmiyor.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Belediye Başkanından “İçinde Birkaç Hurdacı Olduğu Bilgisi Var”

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, “Binanın çöktüğü esnada yoldan geçenlerin olduğu bilgisi verilirken, binanın içerisinde de birkaç hurdacı olduğu bilgisi var.” şeklinde açıklama yaptı.

Depremde Hasar Almış

Öğrenilen bilgiye göre bina 5.8 büyüklüğündeki İstanbul depreminde hasar gördü. Ayrıca tehlikeli olabileceğinden ötürü binanın kentsel dönüşüm ile içerisinde yaşayanların tahliye edildiği bilgisi verildi.

Olay yerinde araştırmalar çok sayıda ekipler tarafından sürdürülüyor.