İstanbul ve çevre illerde hissedilen deprem, Marmara Denizi’nin Silivri açıklarında meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nden açıklamada depremin 4,8 büyüklüğünde olduğu ve yerin 7 km derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

Yeryüzünün en faal hatlarına sahip olan Marmara Denizi yine korkuttu. İstanbul ve civar iller yakın zamanda yine sallanmıştı. 26 Eylül 2019 tarihinde 5,8’lik şiddetle sallanan İstanbul bugünde 4,7 büyüklüğünde depremle sallandı.

AFAD deprem sonrası açıklama yaparak korkulacak bir durumun olmadığını belirtti. Depremin 40.8626 enlem ve 28.2061 boylamda gerçekleştiğini belirten AFAD, herhangi bir can veya mal kaybının olmadığını açıkladı. İstanbul’un gün boyu sallandığı bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, depremle ilgili açıklama yaptı. İmamoğlu’nun açıklamasında, “Marmara Denizinde başta istanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim.” ifadeleri yer aldı.