İstanbul’un Göbeğine 11 Kişiyi Bıçaklayan Sanığın Cezası Belli Oldu!

İstanbul’un Göbeğine 11 Kişiyi Bıçaklayan Sanığın Cezası Belli Oldu!
Gündem 10 Eylül 2019 17:34

Kadıköy’de 11 kişiyi bıçaklayarak yaraladığından dolayı yargılanmakta olan Ali Kardaş isimli saldırgan, “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “kasten yaralama” suçlarından dolayı 70 Yıl 4 Ay 15 Gün hapis cezası aldı. Duruşmada pişman olduğunu belirten sanığın pişmanlığı işe yaramadı.

Kadıköy’de 22 Ekim 2018 tarihinde vahşet yaşatan ve önüne geleni bıçaklayarak 5’i ağır 11 kişinin yaralanmasına sebep olan Ali Kardaş’ın yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.

Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden getirilen sanık Ali Kardaş’ın avukatı da mahkemedeydi..

70 YIL CEZA ALDI

Duruşmada son sözüne başvurulan şahıs pişman olduğunu belirtti. Mahkeme heyeti, Ali Kardaş’ı 5 müştekiye yönelik “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 65 yıl hapis cezasına çarptırdı. 2 müştekiye yönelik de “nitelikli yaralama” suçundan 3 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verdi.

4 müştekiye yönelik “kasten yaralama” suçundan ise 2 yıl hapis cezası verildi. Toplam olarak 70 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası alan sanığın tutukluluk haline hükmedildi.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com