İYİ Parti TRT Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!

İYİ Parti TRT Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!
03.07.2019 - 16:16
15
A+
A-

İYİ Parti, İBB seçimleri yenileme seçimi (23 Haziran 2019) öncesinde PKK’lı terörist Osman Öcalan’ın TRT ekranlarına çıkarak halkı yönlendirmesiyle ilgili olarak TRT Genel Müdürü ve kanalla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti Meclis Grubu Üyeleri, suç duyurusuyla ilgili dilekçeyi savcılığa teslim etmeden önce Ankara Adliyesi Önünde bir araya geldi ve basın mensuplarına uzun bir açıklama yaptılar.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, TRT’nin asıl görevinin, kamuoyunu tarafsız bir şekilde bilgilendirmesi ve doğru bilgileri aktarmak olduğunu söyleyerek, TRT Kanunu’nun 5. maddesi gereğince, TRT’nin asli görevlerinin kanunlarla güvence altına alındığını aktardı. TRT’nin anayasanın sözüne ve ruhuna tamamen bağlı bir şekilde çalışması, devletin ülkesi ve milletiyle birlikte bölünmez bütünlüğünü ve milli egemenliği koruyup kollamanın da görevleri arasında yer aldığını dile getiren Türkkan, Gazilerin, şehitlerin ve tüm Türk milletinin vicdanına hançerle vurulan bu röportajın, TRT ekranlarından yayınlanmış olmasının çok büyük bir skandal olduğunu da sözlerine ekledi.

Bebek katili teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın öz kardeşi olan Osman Öcalan’ın, 72 askerin katledilmesiyle ilgili emir verdiğini belirterek, bu şahsın TRT ekranlarında röportaj verdiğinin altını çizdi.